Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Léto na Kampě - PPB a Zropuch

    sobota 24.8 18:00 - Klub Kampa, kampus JU, České Budějovice

    Festival.

  • Pivní slavnosti Myslkovice

    sobota 24.8 13:00 - Zámecký park, Myslkovice

Zobrazit všechny události
 

Zátonští němečtí rodáci přivezou sochu sv. Jana Nepomuckého

Kostel Umučení sv. Jana Křtitele v Zátoni , Autor: mantee Zátoň

Kostel Umučení sv. Jana Křtitele v Zátoni     Autor: mantee Zátoň

ČESKOKRUMLOVSKO – O tomto víkendu do Zátoně přijede padesát až sedmdesát hostů z Německa na setkání rodáků. Ti sebou přivezou zrenovovanou sochu svatého Jana Nepomuckého, která bude slavnostně instalovaná v místním kostele Umučení sv. Jana Křtitele. Akt předání a instalování sochy proběhne zítra, v neděli 1. září, při mši svaté v 11 hodin. Mše bude jak v českém, tak i německém jazyce.

„Oprava sochy stála kolem pětadvacet tisíc korun, kterou zařídilo a zaplatilo německé Sdružení na podporu kostela Umučení sv. Jana Křtitele v Zátoni. My jsme zorganizovali peněžní sbírku na opravu sochy i mezi hotelovými hosty a vybrali 10 307 korun,“ uvedla Aneta Dufková, manažerka Sporthotelu Zátoň. 

Majitel hotelu Ivo Jedlička si vzal pod patronát právě tuhle sochu. Uspořádal sbírku na její opravu, domluvil se s německým spolkem, protože rodáci z obou stran hranice po mnoho generací mají silný vztah k tomuto místu a kostelu. Zítra po mši Zátoňští předají německému Sdružení na podporu kostela Umučení sv. Jana Křtitele v Zátoni šek s vybranou částkou jako svůj příspěvek za opravu sochy.
„Podpůrné sdružení jsme založili už v roce 2001. Přestože má sídlo v Německu, mezi jeho členy se ale počítají i Češi. Založili jsme ho, abychom lépe zvládli nemalé úkoly, které jsme si určili. Mezi ně patřila před lety rekonstrukce kostela, dnes zase oprava sochy. O rekonstrukci kostela němečtí rodáci, jejich potomci a čeští křesťané usilovali ve spolupráci s českokrumlovským vikariátem už od sametové revoluce, ale dostalo se na ni až před třemi lety,“ připomněl Franz Kopani, předseda německého sdružení.
V rámci setkání se už včera navečer konal v zátoňském kostele koncert duchovní hudby, kde vystoupil chrámový sbor Český Krumlov a sbor Sv. Anny Černice pod vedením Jiřího Balka.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace