Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Živé Milevsko - Mezinárodní konference chytrých měst a obcí

    středa 16.10 9:00 - Milevsko, KD

  • Toulky za poznáním Severní Korea

    středa 16.10 10:00 - Milevsko, Kino

    Přednáška.

Zobrazit všechny události
 

Ženu, která nožem útočila u letního kina, policie zadržela. Zranila dva lidi

Letní kino Písek. Ilustrační foto.  , Autor: Petr Eliáš

Letní kino Písek. Ilustrační foto.     Autor: Petr Eliáš

AKTUALIZOVÁNO - 20.8.2018 09:44

PÍSEK – Útoky nožem u píseckého letního kina prošetřuje policie jako trestný čin. V sobotu 18. srpna večer se v kině konala akce Kisspárty. Poblíž areálu na některé návštěvníky nožem zaútočila pětadvacetiletá žena. Včera o incidentu jako první informoval portál Jižní Čechy Teď.

Policie České republiky dnes ráno doplnila, že útočnice byla zadržena. „Měla nožem napadnout sedícího muže. Pořezala ho na krku a způsobila mu zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření. Opodál pak měla zaútočit i na mladou ženu, kterou poranila na nose. Také toto zranění si vyžádalo lékařské ošetření," uvádí policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová.

Policisté zajistili také nůž, kterým měla lidi napadat. Provedli také dechovou zkoušku na alkohol, která byla pozitivní. Policie případ prošetřuje pro podezření ze spáchání trestných činů výtržnictví a ublížení na zdraví.

Už včera písečtí dobrovolní hasiči zveřejnili, že při zdravotnickém dohledu nad akcí ošetřili ve spolupráci se záchranáři několik lidí. Na internet umístili také upozornění, že by útočnice mohla trpět žloutenkou. Takovou informaci totiž dostala napadená dívka, kterou agresorka zranila. Zatím není jasné, jestli k újmě nepřišlo více lidí, kteří pak mohli sami vyhledat lékařskou pomoc a nebyli tedy ošetřeni záchrannou službou na místě. Kriminalisté zahájili trestní stíhání zatím jen v souvislosti s dvěma zraněnými.

Portál Jižní Čechy Teď zjišťuje další podrobnosti. Více přinesou také středeční tištěné Písecké postřehy.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace