banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Živé Milevsko - Mezinárodní konference chytrých měst a obcí

    středa 16.10 9:00 - Milevsko, KD

  • Toulky za poznáním Severní Korea

    středa 16.10 10:00 - Milevsko, Kino

    Přednáška.

Zobrazit všechny události
 

Zítra odpoledne vypukne masopust také v Budějovicích

 Autor: Archiv ČB

    Autor: Archiv ČB

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Zítra v úterý 4. března od 16 hodin vypukne v centru krajské metropole masopustní veselí. Hejtman doudlebské koledy za doprovodu rychtářů ostatních koled na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. požádá primátora města o povolení k zahájení masopustní koledy.


Letos jsou opět přichystané typické jihočeské koledy, například růžičková z Doudleb nebo mečová v podání Jihočeského souboru písní a tanců Úsvit. Chybět mezi koledníky nebudou ani hluční doudlebští dělostřelci,  mládenecká koleda z Doudleb a jejich maškarádi, mečové koledy souboru Úsvit, koledníci Malého Furianta a Úsviťáčku ani dechovka Šumavanka. Českobudějovický masopust se koná už počtyřiadvacáté. 

PROGRAM:

15.45 - masopustní průvod městem 
16.00 - udělení povolení koledování primátorem města 
16.30 - Děkanství u sv. Mikuláše – žehnání koledy 
16.45 - koledování na náměstí Přemysla Otakara II. a okolí 

I když letos veškeré dění spojené s masopustními obchůzkami se bude odehrávat pouze ve vnitřním prostoru českobudějovického náměstí a chodnících přilehlých ulic, přesto platí nepsaný zákon, že o masopustě je mnohé dovoleno, trpěno a tolerováno, ale přesto je potřeba dbát na bezpečnost a zvýšenou pozornost při průjezdu centrem města.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace