Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • ABC spotřebitele pro seniory - aneb jak se vyznat

  pondělí 16.9 10:00 - Písek, Senior Point - klubovna DFŠ

  Přednáška Sdružení českých spotřebitelů a Poradny při finanční tísni.

 • Jiří Smrž

  pondělí 16.9 18:00 - Farní charita Milevsko

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Živí se jako řidič, ale řidičák nemá. Chytili ho až strážníci v Budějovicích

Ilustrační foto. , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

ČESKÉ BUDĚJOVICE - V pátek 5. dubna v půl šesté odpoledne spatřila hlídka Městské policie České Budějovice v blízkosti své služebny v ulici Jaroslava Haška nákladní vozidlo stojící v místech, kde platí zákaz zastavení. Strážníci se rozhodli přestupek s řidičem vozidla na místě vyřešit. Za chvíli se však nestačili divit.

 

Ukázalo se totiž, že řidič vozidla není držitelem žádného řidičského oprávnění k řízení motorových vozidel. Sedmadvacetiletý muž se strážníkům svěřil, že řidičský průkaz nikdy nevlastnil. To však podle něj nebylo překážkou přijmout zaměstnání řidiče u jedné z brněnských společností. Na cestu přibral i svého závozníka, též neřidiče, který údajně o absenci řidičského oprávnění jeho kolegy nevěděl.

Strážníci na místo mezitím přivolali hlídku Policie ČR, která řidiči zakázala další jízdu. Dalším řešením případu se bude zabývat příslušný správní orgán. Sedmadvacetiletému muži nyní za přestupek proti zákonu o provozu na pozemních komunikacích hrozí pokuta od 25 do 50 tisíc korun a zákaz činnosti v době trvání jednoho roku až dvou let.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace