Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Relaxační malba pro dospělé

    pondělí 23.9 17:30 - Milevsko - Dům kultury

  • Václav Neckář se skupinou Bacily

    pondělí 23.9 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Žižkova kasárna v Budějovicích se otevřou kulturním akcím, první bude studentský majáles

Žižkova kasárna , Autor: Jana Urbanová

Žižkova kasárna     Autor: Jana Urbanová

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Objekt bývalých českobudějovických Žižkových kasáren se otevře pro pořádání kulturních a společenských akcí. Už během května se tam odehraje část studentského majálesu. Původně měl přitom v areálu kasáren sídlit magistrát města, ale vzhledem k finanční náročnosti projektu radnice od přesunu upustila.

 

Kulturní, sportovní a jiné společenské akce by se konaly hlavně v exteriéru kasáren. Vnitřní prostory se mají využívat jen zčásti. "Považujeme to za pokus, jak ten prostor v mezičase aspoň nějak rozumně využít. Ale nepočítáme s tím, že by tento projekt byl na neomezenou dobu. Spíše se jedná o překlenutí nějakého období, kdy kasárna chátrají a nic se tam neděje," poznamenal náměstek primátora Viktor Vojtko. V jednom z objektů uvnitř Žižkových kasáren by v budoucnu mohla vzniknout i kavárna nebo restaurace se zážitkovou gastronomií.

Město chtělo areál v blízkosti centra Českých Budějovic původně využít pro státní správu, kterou jako obec s rozšířenou působností vykonává. Jenže náklady na přestavbu budov a úpravu dalších prostor podle odhadů převyšují částku jedné miliardy korun. "Za stávající situace to asi není v našich možnostech," doplnil Vojtko s tím, že projekt stěhování části magistrátu se zatím odsouvá na neurčito.

Rozlehlý areál ohraničený Žižkovou třídou a Dvořákovou ulicí dostalo město před několika lety od armády. První objekty převzalo v roce 2014. Západní křídlo Žižkových kasáren patří okresnímu soudu.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace