Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Tři sestry

    pátek 18.10 19:00 - Prachatice, Hotel Park

    Koncert.

  • Drátkování bedrníků s Petrou Dudákovou

    pátek 18.10 17:00 - Vodňany, U Lípy

Zobrazit všechny události
 

Zloději mají v oblibě značková jízdní kola

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

AKTUALIZOVÁNO - 29.7.2013 12:23

JIŽNÍ ČECHY – V současné době se opět rozmohly krádeže jízdních kol. Tentokrát se zloději zaměřili na značková a speciální kola. Vyhledávané byly kola značek Merida, Author, Apache nebo Kross Hexagon F3. Nepomohla ani ocelová bezpečností lanka nebo speciální zámky. Zloději si vždy poradili. S hodnotou kola je potřeba mít odpovídající úroveň zabezpečení a také místo k zaparkování.

Zloděj řádil v Českých Budějovicích, když se vloupal do sklepa jednoho z panelových domů a odjel na dámském jízdním kole zhruba za patnáct tisíc korun. Další nenechavec vnikl do neuzamčené chodby v jednom penzionu v Třeboni. Přeštípl lankový zámkem a odjel na dámském trekovém kole za bezmála patnáct tisíc. O víkendu v Soběslavi řešili policisté další čtyři případy. Přestože všechna kola byla zajištěna lankovými zámky, zloděj si vždy lehce poradili. V ulici Horní Příkopy zmizelo bílé dámské horské jízdní kolo za osm tisíc, na sídlišti Míru dámské trekingové jízdní kolo za deset tisíc a u místního koupaliště v Obchodní ulici hned dvě pánská horská jízdní kola asi za třicet tisíc. Minulý týden u stejného koupaliště zmizela také dvě značková kola asi za jednadvacet tisíc.

Jiří Řeháček

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace