banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Varhanní půl maraton

    Úterý 25.6 17:00 - Soběslav, Kostel sv. Víta

    Koncert.

  • Divadlo Járy Cimrmana - Němý Bobeš

    Úterý 25.6 19:30 - Vodňany, MěKS

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Zloději mědi opět v akci

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

JIŽNÍ ČECHY - Případy krádeží drahých kovů řeší jihočeští policisté téměř denně. Zloději se zaměřují na odlehlejší, nevyužívané objekty, a to jak průmyslové nebo zemědělské stavby, tak i rodinné domy. Poslední krádeže jsou ze Soběslavska a Jindřichohradecka.

Naposledy si zloděj vyhlédl přechodně nevyužívaný rodinný dům v Tučapech, z jeho střechy strhl asi třicet metrů měděného okapového žlabu. Majiteli tím způsobil škodu kolem patnácti tisíc korun. Zda okap nyní slouží na jiném domě, nebo byl odvezen do sběrných surovin, je předmětem šetření soběslavských policistů.

Během minulého týdne se podobný případ stal na Jindřichohradecku, kdy zloděj ukradl z neoploceného pozemku v Suchdole nad Lužnicí, ze střechy rozestavěné garáže a rodinného domu dvaatřicet metrů měděných žlabů. Dále odcizil z oploceného nezajištěného pozemku domu v téže obci, ze střechy rekreační chalupy, třiadvacet metrů měděných žlabů a pět metrů měděných svodů.
„Případ to není ojedinělý. Jakékoliv poznatky, které by přispěly k objasnění těchto případů, zejména pak aktuální informace k výskytu zlodějů kovů, předávejte, prosím, neprodleně policistům na linku číslo 158,“ doplnil tiskový mluvčí táborských policistů Miroslav Doubek.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace