Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Strakonický dudák aneb Hody divých žen

    pátek 23.8 20:30 - Hrad Strakonice - II. hradní nádvoří

    Hra J. K. Tyla v podání DS Čelakovský.

  • Vlksický Kašpar 2019 - Jonáš a Tingl - Tangl

    pátek 23.8 21:00 - Vlksice

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Zoo na Hluboké s návštěvníky oslaví osmdesátku, dorazí i zakladatel s manželkou

Loňská tygřata , Autor: Zoo Hluboká nad Vltavou

Loňská tygřata     Autor: Zoo Hluboká nad Vltavou

HLUBOKÁ NAD VLTAVOU - Zoologická zahrada v Hluboké nad Vltavou zítra oslaví 80. výročí svého založení. Návštěvníci se při té příležitosti mohou těšit na komentovaná krmení, divadlo, koncerty, přednášky a dokonce i jedno překvapení. Zábavné sváteční odpoledne v zoo doprovodí swingová hudba a rytmy afrických bubnů.

 

Oslava osmdesátin hlubocké zoo bude probíhat zítra od 13 do 17 hodin. Program je opravdu bohatý. Pro nejmenší vystoupí Yvetta Blanarovičová s písničkami pro děti a také Michal Nesvadba z Kouzelné školky. V 16 hodin proběhne ve výběhu tygrů křest tygřat. Dospělí se pak mohou těšit na ochutnávku jedlých květin nebo přednášku o afrických cestách zakladatele zoo v Hluboké nad Vltavou Adolfa Schwarzenberga. Ten na oslavu dokonce jako překvapení přijede z minulosti v historickém voze Aero 1935 i se svojí chotí Hildou.

Celé odpoledne se ponese ve stylu 30. let, kdy byla zoologická zahrada založena. "Po zoo se bude pohybovat několik zaměstnanců v dobovém oblečení a budeme rádi, když se k nám připojí i naši návštěvníci," zástupce ředitele hlubocké zoo Roman Kössl.

Zoologická zahrada v Hluboké nad Vltavou se poprvé otevřela veřejnosti 1. května 1939, kdy vznikla jako součást loveckého muzea založeného Schwarzenberky. Patří tak k nejstarším zoologickým zahradám v České republice.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace