Úterý 11.12 18:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

• Pusťte Donnu k maturitě

Úterý 11.12 19:00 - Tábor, Divadlo Oskara Nedbala

Nekompromisní ponor do devadesátek, do období, kdy všechny otázky dokázalo zodpovědět Bravíčko.

Budějovický střelec Martin Novák si zahrál v extraligovém šlágru za Spartu

BRNO/ČESKÉ BUDĚJOVICE – Třicetiletý nejproduktivnější hráč ČEZ Motoru České Budějovice dnes zasáhl do šlágru nejvyšší soutěže v dresu pražské Sparty, která zajížděla na půdu vítěze posledních dvou extraligových titulů Komety Brno. Ta vůbec poprvé vyrukovala do soutěže s hvězdnými posilami Eratem a Plekancem. Novák už nenastoupil do včerejšího utkání Motoru proti Benátkám, protože má právě do Sparty vyřízeny střídavé starty a ta o něho při marodce nyní projevila zájem. Vedení Jihočechů logicky svému borci nebránilo. Sparta s Martinem Novákem prohrávala před polovinou utkání 1:3, ale nakonec dokázala zápas v brněnském Rondu zvrátit ve svůj prospěch a vyhrála 4:3 v prodloužení.

Novák na ledě strávil slušnou porci 14 minut a 18 vteřin, hrál ve čtvrté útočné formaci po boku mladíků Pšeničky a Berana a německá legenda na střídačce Sparty Uwe Krupp jej nasazovala i na oslabení a krátce do přesilovky. Navíc si připsal gólovou asistenci u Pšeničkovy kontaktní branky na 2:3.

Naposledy Martin Novák naskočil do extraligy na jedno utkání právě za mateřskou Spartu Praha v sezoně 2015–16. Další a bodově nejlepší ročník prožil v Prostějově, kde si řekl o zájem z Českých Budějovic. Pod Černou věží kroutí druhou sezonu – tu první z velké části kvůli dlouhodobému zranění promarodil, ale v aktuálním ročníku už naplňuje svůj potenciál a díky bodovému zisku po boku Endála s Gilbertem si po dlouhé odmlce řekl i o zápas v nejvyšší soutěži.