Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Vojenský den 2019 v Libořezích

  sobota 20.7 9:30 - po celé obci Libořezy

  Účastnit se budou kluby vojenské historie s dobovou technikou, uniformami a vybavením převážně z druhé světové války.

 • Malý princ - pohádka Víti Marčíka pro celou rodinu

  sobota 20.7 15:00 - Suchdol nad Lužnicí, Na farní zahradě

  Pohádka.

Zobrazit všechny události
 

Budějovičtí podporují sbírky ve svém městě víc a víc

Ilustrační foto. , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Českobudějovický magistrát dnes zveřejnil informace o tom, kolik peněz se vybralo v loňském roce ve všech charitativních sbírkách, které se konaly na území města. A Budějovičtí na sebe mohou být pyšní, protože tato suma byla nejvyšší za posledních několik let a přiblížila se ke dvěma milionům korun.

 

Přesně to bylo loni 1,837 milionu korun, rok před tím 1,62 a v roce 2016 šlo o 1,56 milionů korun. „Tradičně největší podporu má Tříkrálová sbírka, která v roce 2018 vynesla celkem 700 358 korun," řekla mluvčí magistrátu Jitka Welzlová. „Velké přízni se těší také sbírka pro nevidomé a slabozraké, jejíž výtěžek je určen na výcvik slepeckých psů. Do kasiček SONS po celém městě bylo vloženo 183 149 korun a do dalších s označením nadační fond Mathilda – slepečtí psi to bylo 69 043 korun. Centrum Bazalka získalo štědrou podporu 205 053 korun a Arpida částku 100 624 korun," vyčísluje výnos dalších sbírek primátor Jiří Svoboda s tím, že každému dárci patří velké poděkování.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace