Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Běh městem

    středa 21.8 18:00 - Strakonice, start Letní kino

    25. ročník závodu + bohatý doprovodný program.

  • Jak do Mastné Lhoty přišel čert

    středa 21.8 17:00 - park před budovou Spektrum, Sezimovo Ústí

    Loutková pohádka pro děti.

Zobrazit všechny události
 

Budějovičtí strážníci loni odchytli 833 zvířat. I labutě, netopýry, sedm hadů a ještěra

ČESKÉ BUDĚJOVICE - U Městské policie České Budějovice jsou zařazeni čtyři psovodi, jejichž hlavním úkolem je odchyt zvířat. Dále působí ve sboru deset strážníků, kteří jsou speciálně vyškoleni na odchyt zvířat. Psovodi a strážníci mají k dispozici speciálně vybavené služební vozidlo včetně techniky a pomůcek na odchyt plazů. Odchyt zvířat je zajištěn 24 hodin denně.

 

Jak uvedl mluvčí městské policie David Štýfal, nejčastěji se samozřejmě provádí odchyt psů a koček. V roce 2015 se jich odchytilo 571. Většina se díky mikročipům vrátila zpět k majitelům.

Jednadvacetkrát zaměstnal strážníky v loňském roce odchyt labutí. V naprosté většině se jednalo o labutě, které si spletly silnici s vodní plochou a přistály jinde, než měly. Vzlet ze silnice je pro labutě velice obtížný. Strážníci labuť v těchto případech odchytnou, a pokud není zraněná, tak ji vypustí na nejbližší vodní plochu.

Ve třiceti případech strážníci odchytávali netopýry. Většinou je možné netopýry ihned vypustit. V případě zranění, nebo při nevhodných klimatických podmínkách jsou stejně jako všechna chráněná divoká zvířata převezeni do záchranné stanice ZOO v Hluboké nad Vltavou.

V roce 2015 strážníci provedli také odchyt sedmi hadů a jednoho ještěra. Jednalo se o agamu vouskatou, kterou po telefonickém oznámení strážníci chytili na sídlišti Máj.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace