Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Bomberos

  Úterý 16.7 16:00 - Tábor, Rajský dvůr

  Hasičská groteska.

 • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

  pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

  Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Bylo nás pět představili ochotníci v divadle Fráni Šrámka

PÍSEK – Zilvar z chudobince, Bejval Antonín a další výtečníci se představili společně s dalšími postavami hry Bylo nás pět v divadle Fráni Šrámka. Komedii Karla Poláčka rozbalili místní ochotníci před plným divadelním sálem ve středu 24.února. Před očima diváků ožily filmové postavy slavného seriálu a vzpomínka Antonína Bejvala na své mládí a lumpárny, které jejich dospívání provázely. Reakce diváků byly velmi příznivé a konečný aplaus si všichni členové souboru za svou práci dostatečně vychutnali. Na jeviště se při děkovačce vraceli několikrát. Pavla Maradová

Diskuse k článku - 16 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • Lída Nejedlá 

  Reagovat

   

  Dobrý den, mně se představení také moc líbilo. Už jsem na něm byla dvakrát, v Divadle Pod čarou a teď v Divadle Fráni Šrámka. Škoda jen, že už v Písku není jiný prostor, kde by bylo možné jej zahrát. Leda ještě v Kulturním domě nebo někde venku. Určitě bych přišla znovu a ráda. Každé představení je totiž unikát a to se mi na divadle líbí. Doufám tedy alespoň, že se bude hrát i na Zvíkově. Tamní atmosféra je jedinečná.

  Vloženo 27.2.2016 17:14:53

  • marek 

   Reagovat

    

   No ja slysel, ze se to melo hrat v Divadelce, ale to pry padlo, protoze je to tam maly a spatne technicky zarizeny. Tam bych ale na divadlo stejne nesel... ;)

   Vloženo 27.2.2016 21:38:30

 • Lenka 

  Reagovat

   

  Nikdo se nezajímá co pan Jiřík studoval na DAMU? já myslím, že obor herectví to nebyl, ale představení se mi moc líbilo ,kdy se někomu ochotníci nelíbí tak proč jdou na jejich představení?

  Vloženo 27.2.2016 13:31:22

 • Kocourková 

  Reagovat

   

  Představení bylo nádherné a zábavné, moc děkuji za nehynoucí zážitek a těším se na další pokračování. P.S. už se nemohu dočkat.

  Vloženo 25.2.2016 21:42:04

 • Magda 

  Reagovat

   

  Daare, co kdyby sis svoje mindráky řešil někde jinde. Pro mě to bylo super.

  Vloženo 25.2.2016 20:03:40

 • daar 

  Reagovat

   

  Zato nás jste nepotěšili, hrajete hrozně, hlavně Jiřík!!!

  Vloženo 25.2.2016 17:54:11

  • Jiří Prášek 

   Reagovat

    

   Daare, dopustil jste se několika neslušností: 1. nepředstavil jste se jménem, což považuji nejen za neslušnost, ale i zbabělost; 2. používáte množné číslo, to fakt nevím za koho mluvíte; 3. o ochotníkovi se takto nehovoří. Jsou to lidé, kteří hrají s láskou, zadarmo a nemají žádné herecké vzdělání. Odjakživa tak byli ochotníci bráni na každé vesnici, v každém městě a takováto kritika se prostě nepěstovala. Pokud se Vám někoho výkon nelíbil, máte na to právo, ale nevnucujte to ostatním, příště se podívejte na program, zda hraje - a "nejděte na něj". Jsou určité meze slušnosti a vy jste jich překročil hned několik. Až budete někdy něco veřejně konat, řekněte že jste "daar", půjdu se rád podívat.

   Vloženo 25.2.2016 19:43:11

   • Znalec 

    Reagovat

     

    Nebudu se představovat, ale pane Prášek, Jiřík není bez hereckého vzdělání, nevím, proč zde uvádíte tyto lži. Titul Bc. na JAMU vám přijde jako co??? Nezasloužíte si proto, abych odhalil svoji totožnost lháři. Dále 80kč za diváka na vstupném při pronájmu 2000 na hod plus hodinu přípravy 500 znamená že stačí aby přišlo 31 lidí a další jsou již zizkem. Pokud se tyto peníze kamsi ztratí stejně jako peníze z léta na Zvíkově, pak je to na podnět příslušným úřadům. A pokud jde o to, zda se mi něco líbí, nebo ne, je úplně jedno, když zaplatím vstupné, jestli hraje herec, nebo "amatér", jak píšete, ale buď se mi líbí, nebo nelíbí a každý má právo mít svůj názor.
    Pro vaši informaci, je spoustu jiných dobrovolníků, kteří své dobrovolnictví nemají jako koníčka a neukájí si tímto svoji touhu se zviditelnit. Třeba "zaměstnanci" Podčáry, také dobrovolníci o kterých ani nevíme, že tam jsou

    Vloženo 26.2.2016 22:07:46

    • Radek 

     Reagovat

      

     Teda Znalče vy jste znalec. Pan Jiří Prášek opomněl, že Jiřík má hercké vzdělání. A vy ho hned kvůli tomu označíte za lháře? Nemyslím si, že je na místě ho hned takto osočovat. A taky se mi líbí jak máte velký přehled o tom kam jdou peníze, které si takto vydělali. To vás vůbec nenapadlo, že jdou třeba na opravu či pořízení nových kulis, na zaplacení autorských práv a dlaších věcí? Asi ne, že. Jenom dodávám, že já nejsem a nikdy jsem ochotník nebyl.

     Vloženo 27.2.2016 00:41:52

    • Martin Bencl 

     Reagovat

      

     Pane Znalče mohl bych prosím vědět, odkud berete své informace o způsobech, jakým se financoval pronájem divadla, kam šla tržba z představení atd...?

     Vloženo 1.3.2016 13:58:16

    • Radek II. 

     Reagovat

      

     Lidi,lidi je vidět,že pořád ještě máte spoustu času se zabývat exoty jako jsou Znalci a Daarové. Silně mě to zavání tzv. syndromem zhrzené milenky.Jestli má někdo pocit ,že by vytvořil lepší představení a dobrovolné vstupné by věnoval na psí útulek,tak proč to nepřišel říct rovnou po představení těm ochotníkům do šatny. Připomnělo mi to jednu slečnu,která se v klidu podívala na jedno představení na Zvíkově a na konci chtěla vrátit vstupné.Taky řešení. A jestli pane Znalče máte pocit ,že se peníze někam ztrácí, tak se můžete zapojit k ochotníkům jako dobrovolník a třeba je můžete zdarma vozit na představení. Netvrdím tady že to bylo špičkové představení,měl bych taky výhrady, ale nejdřív něco ve volném čase a bez honoráře předveď a pak kritizuj a vyhrožuj.
     A ten Jiřík ..... studoval teda JAMU, nebo DAMU??? To jsem se nějak nedozvěděl.
     Nazdar Znalci.

     Vloženo 1.3.2016 14:54:45

   • Hela 

    Reagovat

     

    Pane Prášku, Vy s už raději k ničemu nevyjadřujte! Nikdo o to nestojí. Co reakce to perla! Trapný!

    Vloženo 28.2.2016 17:13:36

    • Radek 

     Reagovat

      

     A já jsem si zrovna reakci pana Jiřího Práška přečetl rád. Ale nevšiml jsem si toho, že by v tom příspěvku byla nějaká "perla". Můžete třeba uvést, co z toho, co pan Jiří Prášek napsal, je" perla"? :-)

     Vloženo 28.2.2016 17:21:25

  • Radek 

   Reagovat

    

   No tak se vy k nim přihlašte a dokažte, že jste lepší ochotník než oni. Chtěl bych vás vidět. Kritizovat umí každý. Mě se třeba představení moc líbilo. :-)

   Vloženo 25.2.2016 21:42:22

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace