Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Oldřích Janota

  pátek 13.12 19:00 - Horká vana, České Budějovic

  Koncert.

 • Setkání seniorů

  pátek 13.12 16:00 - Záhoří, místní hostinec

Zobrazit všechny události
 

Captain Morgan Bar žádal hudební produkce do noci. Pisečtí radní řekli ne

PÍSEK - Captain Morgan Bar v Kocínově ulici nebude mít povoleny hudební produkce do tří hodin ráno. Radní zamítli žádost pražské společnosti Backoff, která bar v centru města nedaleko Putimské brány provozuje. Provozovatel požádal o výjimku z vyhlášky, kterou se povolují hudební produkce nebo podávání alkoholu jen do 22 hodin. Chtěl tuto dobu od středy do soboty prodloužit do tří hodin po půlnoci. Rada města s tím ale vzhledem k četným stížnostem obyvatel z okolních domů nesouhlasí.

 

"Jen od dubna do 2. října tam městská policie měla 31 výjezdů, další výjezdy eviduje státní policie," říká starostka Eva Vanžurová. Připustila ale, že obyvatele ruší hlavně hosté, kteří kouří venku před barem a nahlas se baví. A protože bar může mít otevřeno i po 22. hodině, ale bez hudby nebo alkoholu, dá se předpokládat, že nahlas hovořící kuřáci tím z ulice nezmizí.

Starostka také dodala, že proti zamítnutí výjimky se může žadatel odvolat ke krajskému úřadu a ten může mít na věc jiný názor.

 

Diskuse k článku - 4 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Josef 

  Reagovat

   

  Tak teď se ukázal další případ toho že se mladým lidem omezují práva na to se někde bavit. Tady na Písecku je to celkem častá věc, která je nesmyslná. Majitel baru investoval nemalé peníze na odhlučnění baru a z baru jako takového uniká jen minimální hluk. Tento hluk vzniká z venkovních prostor a za to majitel nezodpovídá. Přesto se snaží obyvatele venkovních prostor upozorňovat aby hluk snížily. Bohužel nic jiného dělat nemůže nemá k tomu pravomoce, od toho je policie a jelikož je to zapříčiněné protikuřáckým zákonem tak za tento problém můžou ti co volily vládu. Kdyby tento zákon neplatil nic by se neřešilo a vše by bylo vpořádku

  Vloženo 1.11.2019 10:50:11

 • Honza 

  Reagovat

   

  Dobře, že povolení nedostali. je tam bordel hrozný i do těch deseti.

  Vloženo 31.10.2019 20:06:27

  • Martin 

   Reagovat

    

   Tak moment, bordel se pravidelně uklízí, to že návštěvníci nedodržují etiku chování v prostorách ulicích za to provozovatel nemůže! Ještě nikdy, nebyl problém, že by přímo z baru byl slyšet hluk, nebo hudba, vše se děje buď venku v ulicích nebo v okolních bytech!

   Vloženo 1.11.2019 10:26:16

 • :) 

  Reagovat

   

  Mají asi mořskou nemoc a blouzni z chlastu ne?

  Vloženo 31.10.2019 09:03:30

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace