Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Tradiční benefiční vánoční koncert

  pondělí 16.12 18:00 - Písek, Trojice

 • Izrael - Po stopách Ježíše Krista

  pondělí 16.12 10:00 - Písek, Senior Point

  Přednáška.

Zobrazit všechny události
 

Čejetice získaly Zlatou stuhu v soutěži Jihočeská vesnice roku a pohostily oceněné soutěžící z celého kraje

ČEJETICE – Z pětadvaceti přihlášených obcí, si Čejetice vybojovaly v soutěži Jihočeská vesnice roku 2019 Zlatou stuhu. Je to nejvyšší ocenění, kterého lze v krajském kole soutěže dosáhnout. Zároveň proběhlo v čejetickém letním areálu slavnostní vyhodnocení soutěže pro celý kraj.

 

Za co komise udělila obci nejvyšší ocenění? Jihočeskou vesnicí roku 2019, se Čejetice podle slov předsedy Jaroslava Havla styly díky celkovému rozvoji obce, podpoře drobného podnikání, údržbě památek a díky podpoře pestré spolkové činnosti.

V neposlední řadě získala obec titul také za každoroční uspořádání bitvy u Sudoměře. Je to známá a velká akce k uctění památky Jana Žižky z Trocnova a jeho odkazu. Obec čeká ještě celostátní kolo této soutěže.

Druhé místo si vysoutěžila obec z Písecka a to Albrechtice nad Vltavou a třetí oceněnou Jihočeskou vesnicí roku 2019 je obec Plavy z Českobudějovicka.

Modrá stuha byla udělena obci Doudleby na Českobudějovicku za společenský život. Oranžovou stuhu získal Boršov nad Vltavou také z Českobudějovicka za spolupráci obce se zemědělským subjektem a Bílou stuhu za činnost mládeže dostala obec Dubné taktéž z Českobudějovicka.

Ze Strakonicka se skvěle umístila Radomyšl, která již vesnicí roku byla a nyní má Zelenou stuhu za péči o zeleň. Čestné uznání získala obec Čepřovice za vybudování environmentální zahrady.

Diskuse k článku - 8 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Tady si zas někdo léčí mindrák.

  Vloženo 11.8.2019 10:30:07

 • jan 

  Reagovat

   

  Postavit podium, vyzdobit krepákem, přestřihnout pásku, rozdat plakety na základě rozhodnutí spravedlivé hodnotící komise, představit významné stranické funkcionáře, přednést plamenný projev a za zvuků svižné dechovky se vrhnout k prohnutým stolům. Píše se opravdu rok 2019 ??? Tyhle akce stojí určitě nemalé peníze. Proč se za to raději neopraví nějaký pečovatelský dům ?

  Vloženo 10.8.2019 10:26:07

  • mojmír 

   Reagovat

    

   Přesně, to si také myslím! A hlavně, prestiž této akce výrazně a oprávněně spadla. A ty skutečně nejlepší, se ji ani nezůčastní. Takže je "to celé" nejen drahé, ale i zavádějící!
   (Zdá se ale, že náměstka JK P. Hrocha, to doposud až "nepřístojně" baví. A vede tak JK "dozadu". Viz JTV reportáž).

   Vloženo 10.8.2019 13:32:12

   • svatopluk 

    Reagovat

     

    Plně souhlasím. Volby se blíží a p. Hrocha by mohl vystřídat Radosta jak zpívá z Jižany. Vcelku příjemný pán, věřím že bude kandidovat na kraj.

    Vloženo 10.8.2019 16:04:03

  • zadáčo 

   Reagovat

    

   Aspoň se ukážou na veřejnosti, proč by tam nešli, když se stoly prohýbají a je to zadarmo. To vědět tak jsem tam taky.
   Je to k zamyšlení (u obyčejných lidí) milostivá.

   Vloženo 10.8.2019 14:33:29

  • jihočeška 

   Reagovat

    

   pozoruhodné co se nechá všechno naplánovat a oslavit ve funkci Jč šéfky KÚ. Není na zviditelnění . Nabídka levnějších léků v lékárnách jč. nemocnic zřizovaných KÚ Velký leták zabírá 1/4 plochy foto hejtmanky a její podpis / ona ty léky dotuje ze svého ???

   Vloženo 10.8.2019 19:59:14

 • nn 

  Reagovat

   

  Bylo tam víc cizích než místních občanů!

  Vloženo 10.8.2019 09:58:06

 • Koblížek 

  Reagovat

   

  Plavy? Nemyslela paní Pavla Maradová obec Plav na Českobudějovicku? Plavy... je asi špatně.

  Vloženo 10.8.2019 07:17:41

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace