Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vánoční koncert sborů

    Čtvrtek 12.12 18:00 - ZUŠ, Dačice

    Koncert dětských pěveckých sborů.

  • Anna K. - Akusticky 2019

    Čtvrtek 12.12 19:30 - Městské divadlo Český Krumlov

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Centrum halových sportů: Město bude požadovat návrat odměn od architektů

AKTUALIZOVÁNO - 16.3.2015 17:18

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Dnešní zasedání budějovických zastupitelů opět rozbouřila diskuze o centru halových sportů. Příběh architektonické soutěže na novou halu začal v roce 2012, město chtělo původně vybudovat novou moderní sportovní halu. Jenže nakonec to skončilo tak, že v prosinci roku 2014 celou soutěž zrušil antimonopolní úřad. Důvodem bylo porušení podmínek daných samotným vyhlašovatelem (jímž bylo město), předložené nabídky totiž nesplňovaly finanční limit soutěže.

 

Tisíc a jeden den trvala kauza centra halových sportů, jak vypočítal zastupitel Michal Šebek (ODS). „Bylo to tisíc a jeden den práce na nic. Měla vzniknout reprezentační hala i zázemí pro volejbalisty. Mělo to oživit město. Celá akce ale byla poddimenzovaná, proto se to zhroutilo,“ vyjádřil se Michal Šebek. Cena zakázky měla být 277 milionů korun včetně DPH, tuto cenu ale nesplňovala ani jedna nabídka ze soutěže.

Ve své prezentaci v reakci na genezi tohoto případu uvedl Michal Šebek, proč si myslí, že soutěž ztroskotala. „Myslím si, že před soutěží byla nedostatečná analýza výchozího stavu haly, co bude se sportovci, jaké bude zázemí. To vše se řešilo až v průběhu. Ani neproběhla žádná diskuze se sportovci a veřejností, když už, tak jen v úzkém kruhu. Svým významem byla soutěž ponechána napospas. Hlavním odpovědným shledávám bývalého primátora Juraje Thomu, který také seděl v hodnotící komisi,“ zmínil Šebek. Ten také navrhl, aby do 29. června letošního roku radní zpracovali strategii a koncepci vývoje a správy sportovní haly, tedy, aby se budoucnost haly vyšetřila ještě letos. Jeho návrh ale neprošel. Zastupitelé v čele s primátorem namítali, že nelze tuto věc projednávat bez ohledu na kontext dalších sportovních či kulturních prostorů.

„Nechceme vytrhovat centrum halových sportů z kontextu. Třeba z kontextu výstavby koncertní síně, zimního stadionu a tak dále, nechceme projednávat jen toto odděleně,“ prohlásil primátor Jiří Svoboda (ANO).

Diskuze se ale rozšířila na další téma a to sice milionové odměny vítězným projektům. Opoziční zastupitel Rudolf Vodička (KDU-ČSL) se podivoval nad tím, jak je možné, že byly vyplaceny odměny nejlepším účastníkům, když soutěž je již zrušena. „Když je soutěž zrušena, město by mělo odměny vymáhat zpět,“ navrhl. Požadavek navrácení milionových odměn městu ze soutěže bylo nakonec zastupitelstvem schváleno. Pro hlasovalo 24 zastupitelů, nikdo proti, zdrželo se 9 a nehlasovalo 7.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace