Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Zavřete oči, swing přichází

  pondělí 17.6 19:00 - Tábor, Divadlo Oskara Nedbala

  Písňová retro vzpomínka.

 • Mallory

  pondělí 17.6 14:30 - Písek, Knihovna

  Probační a mediační služba vás srdečně zve na promítání dokumentárního snímku Mallory (2015) režisérky Heleny Třeštíkové a následnou debatu s hlavní hrdinkou a dalšími aktéry na téma životního uklouznutí, možnosti změny a druhé šance. Vstup na film i debatu zdarma.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Českobudějovický magistrát byl oceněn jako nejpřívětivější úřad v jižních Čechách

 Autor: JčTeď

    Autor: JčTeď

JIŽNÍ ČECHY – Nejpřívětivější úřad v Jihočeském kraji je ten českobudějovický. Ten v minulých dnech obdržel ocenění Přívětivý úřad 2019. Slavnostní vyhodnocení se konalo v Olomouci. Druhou příčku obsadil Tábor, třetí byl Český Krumlov, jenž si tak pohoršil, když dvakrát předtím získal prvenství. V celorepublikovém hodnocení byl nejlepší Městský úřad Litoměřice, druhý byl Magistrát města Liberce a třetím Městský úřad Žďár nad Sázavou.

 

Celkem se do soutěže přihlásilo 146 měst a obcí z celé republiky, jejich úřady byly hodnoceny z hledisek dostupnosti, transparentnosti nebo komunikace. „Mám radost, že ve velké konkurenci byl náš úřad úspěšný. Na druhou stranu je třeba říci, že je stále co zlepšovat," uvedl na adresu pracovníků českobudějovický primátor Jiří Svoboda, který cenu převzal společně s tajemníkem magistrátu Zdeňkem Řeřábkem.

Městský úřad Český Krumlov se mezi nejpřívětivější v kraji zařadil počtvrté za sebou, předešlé dva ročníky opanoval. „Za toto potvrzení naší dobré práce jsme moc rádi a velmi si ho vážíme. Nadále pracujeme na zlepšování a rozšiřování našich služeb, nyní se například zaměřujeme na digitalizaci dat a aktualizaci vlastního mapového portálu, abychom občanům nabídli moderní, dostupnou a přívětivou veřejnou správu," uvedl tajemník Radim Rouče.

Diskuse k článku - 3 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Bývalý primátor Českých Budějovic Juraj Thoma je nevinen. Nejvyšší státní zástupce neuspěl s dovoláním u Nejvyššího soudu, kterým se snažil zvrátit osvobozující rozsudek pražského vrchního soudu z poloviny loňského března. Byla to politická objednávka? Omluvila se mu Rada města?

  Vloženo 22.5.2019 16:56:40

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Mimo WC nevím o přívětivosti, ale to stačí

  Vloženo 21.5.2019 13:07:24

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Souhlasím, ale možná zde existuje ještě nějaký jiný úřad, který komunikuje.

   Vloženo 22.5.2019 16:33:53

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace