Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Black and white

  neděle 18.8 19:00 - Veselská ozvěna, kostel v Zálší

  Koncert.

 • Strakonický drak

  neděle 18.8 10:00 - Strakonice, Lávka u pivovaru

  Závod dračích lodí na Otavě.

Zobrazit všechny události
 

3 otázky na tělo: Dnes odpovídá senátor Tomáš Jirsa

V nové rubrice 3 otázky na tělo se vracíme ke včerejšímu sněmovnímu hlasování o novele zákona o ochraně přírody a krajiny. Sněmovna podpořila vládní předlohu ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO), odmítla senátní úpravu s pozměňovacími návrhy jihočeského senátora Jaroslava Větrovského (rovněž ANO), kterou doporučovalo ke schválení svým apelem i zastupitelstvo Jihočeského kraje. Co bude dál?

Pane senátore, jak dlouho už se zákon zahrnující nová pravidla pro Národní park Šumava projednává?

Parlament se novelou zákona zabývá už 20 let. Vzniklo sedm nebo osm návrhů, žádný nebyl schválen, až tento, kde našli společnou řeč Babiš a Zelení. Všimněte se, že díky tomu, že se jde Zeleným na ruku, mají všechny Babišovy zemědělské a chemické podniky od Zelených klid. Pro Šumavu je schválená novela tragédie.

Překvapilo vás něco na včerejším hlasování?

To tedy překvapilo. Vládní koalice, která má dohromady tuším 118 mandátů, dala dohromady pro návrh ministra Brabce jen 78 hlasů. Takže by svůj návrh nikdy neprosadila, kdyby hlasy nedodali poslanci TOP 09 a STAN. Nechápu, že s Babišem najednou hlasuje Kalousek, který je navíc Jihočech. Jestli si myslí, že tím získá nějaké liberální městské voliče, je na omylu. Pro TOP 09 je to cesta do pekel.

Co bude dál?

Prezident má 15 dní na rozhodnutí, takže 16. března novelu vetuje a vrátí do sněmovny. Třetího dubna začne další schůze sněmovny a někdy od 3. do 5. dubna se bude hlasovat znovu. My se do té doby ještě pokusíme některé poslance přesvědčit, aby si uvědomili dopady tohoto rozhodnutí.

 

 

Diskuse k článku - 10 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Spíše mě zaráží, jak se ekoteroristi můžou zbláznit a kopou a kopou kolem sebe. Čekám, který z nich přijde na tu Šumavu pěšky, vyhodí ledničku a podobně. Ale to ne. Ono se to pěkně žvaní a přitom užívá výdobytků civilizace. Nastěhujte se milánkové do jeskyní, topte biomasou (pokud už jste zjistili co to je) a můžete chránit Šumavu. První fáze, to znamená zastavění šumavských luk a strání solárními panely, se vám neskutečně povedla. Ochrana v praxi.

  Vloženo 3.3.2017 13:12:50

 • Kancelář pro uvádění nesmyslů na správnou míru zpřesňuje: 

  Reagovat

   

  Dojemná symbióza Jirsa&Zimola. Jeden pravičák (zloděj), druhý lhář a poskok bohatých. Prý "levičák". Prachy spojují, jak vidím skvěle. Pěkně to s vámi válí, jihočeské na lep ochotně sedající tetky a strejdové. "V současném NP se nedá stavět" - jinými slovy: V současném NP se nedá kšeftovat s pozemky. "Umožní vykácet napadené stromy kůrovcem" - jinak: Umožní vykácet nekontrolovatelně enormě velké plochy lesa za účelem vysokého zisku."Ta džungle nebude přístupná" - vysvětlení: Po hypotetickém vítězství návrhu psaném bohatými budoucími parcelníky Šumavy se jistě tito jistě přetrhnou, aby učinili Šumavu přístupnější - postaví lanovky, parkoviště, silnice, sjezdovky. A bude se kšeftovat bez ohledu na přírodu. "Lidé na Šumavě nemají práci" - práce otírače sedátek, či podavače kotev vleků, případně předražených klobás není ani v Krkonoších doménou místních, ale spíše zle placených brigošů odněkud z východu. Jedna lež za druhou a pěkný smrad se valí od Hardthmutky, či ze Škroupovky, co se bezbřehé vůle pomoci bohatcům z devadesátek týká!

  Vloženo 3.3.2017 08:25:14

 • Vilém 

  Reagovat

   

  Dobrý den, nová rubrika se má jmenovat 3 otázky na tělo, takže by člověk očekával, že budou pro dotazovaného tak trochu nepříjemné a dotíravé, nikoliv, že mu půjdou na ruku. Tento styl je spíš reklama pro senátora Jirsu.

  Vloženo 3.3.2017 02:50:00

  • Radka 

   Reagovat

    

   Přesně to jsem si říkala taky.......otázky na tělo vypadají dost jinak

   Vloženo 3.3.2017 09:26:43

   • DrSoň 

    Reagovat

     

    neslizká otázka sjede po slizkém těle a nic. tak to je obsah tohoto článku. osobně jsem přesvědčen, že větrovskému a spol. šlo o snahu totálně zkomercionalizovat Šumavu, rozprodat lokalita, zastavit hotely, vilami.

    Vloženo 3.3.2017 12:09:02

 • jan 

  Reagovat

   

  Po staletí lidé žili na Šumavě v symbióze s přírodou, byla jejich živobytím i potěšením. Proto si ji vážili a chránili. Pak přijde úředník z ministerstva, "odborník" z neziskovky nebo zelený aktivista, a všechno je jinak. Budou na Šumavě tak dlouho experimentovat, až tam žádná příroda nebude.

  Vloženo 2.3.2017 22:52:50

  • Bakalův brácha 

   Reagovat

    

   Zato odborník ze "ziskovky" - ten si poradí, kabrňák. Třeba s lokacemi zábavně-sportovních parků. Zajímavé, že zrzavý les je ausgerechnet na místech svahů se sklony na všechny běžné třídy sjezdovek. Že těm kšeftařům tak snadno (a hloupě) lezete do zadků. To je v JČ snad nějaká forma klauzovské demence, pandemie úslužnosti, servility s atrofovanou formou devótnosti před pracháči - s bůhvíjak, bůhví odkud přepraným kapitálem.

   Vloženo 3.3.2017 09:57:50

   • jan 

    Reagovat

     

    Vidíte, a právě proto mám obyčejné lidi ze Šumavy rád. Jsou pracovití, slušní, tolerantní k lidem i přírodě, a na rozdíl od vás nejsou vulgární. Ono to není jen o těch stromech, ale o úctě k životu vůbec. Mimochodem, znáte význam slova "atrofovaný" ???

    Vloženo 3.3.2017 14:43:51

 • Jiří 

  Reagovat

   

  Už jste s tím protivný,vymyslete si jiný důvod. Pořád melete o developerech.Pokud jste si vše přečetl pořádně tak již dnešní zákon o národních parcích tam stavět neumožní. Akorát umožní vykácet napadené stromy kůrovcem,tak že je ještě šance že jí naše i další generace uvidí zelenou. Ona si příroda pomůže za 200 let tam bude pod těmi suchými stromy zelené křoví,ostružiní a pod. Ale budou se tam naše pravnoučata dívat přes plot,neboť ta džungle nebude přístupná. S normálního hospodářského lesa který vysázelo Švancberkové v 19 století uděláte pro lidi nepřístupný les kam si bude pár vyvolených takyvědců chodit a bít se v prsa jak to krásně zařídili.Že je tam škoda na dřevě které bylo určeno na zpracování za desítky milionů kč a místní lidi tam nemají práci neboť šumaváky od jak živa živilo zemědělství(zlikvidováno)sklářství(zlikvidováno) a les no a ten vy chytráci z Prahy likvidujete úspěšně taky .

  Vloženo 2.3.2017 18:05:22

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace