Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • On lâche les chiens (FR) + Accident Instantané (FR)

    neděle 21.7 20:00 - Tábor, Stánek (Žižkovo náměstí)

    Koncert.

  • S muzeem v přírodě

    neděle 21.7 8:00 - Písek, sraz Svatotrojický hřbitov

    Ornitologická procházka.

Zobrazit všechny události
 

Bázumský pohár pro neregistrované mladé lyžaře začne v sobotu

 Autor: facebook Bázumského poháru

    Autor: facebook Bázumského poháru

ŠUMAVA – Letošní zima na Šumavě přeje lyžařům a platí to i pro ty mladé a neregistrované v žádném sportovním klubu. Ti se totiž budou moct už podeváté zapojit do Bázumského poháru – série závodů v obřím slalomu, které se odehrávají v malých šumavských lyžařských areálech.

 

„Jde o akci, která má zvuk nejen v regionu, ale i za jeho hranicemi. O tom všem vypovídá, že závodit k nám během těch let přijely děti z Moravy, středních Čech i Prahy a ostatních míst. Závodu dali myšlenku pracovníci ski areálů a starostové Jiří Fastner v Horní Vltavici a Zdeněk Klose z Kubovy Huti, kde vše začalo," vysvětlil hlavní rozhodčí závodu Ladislav Beran.

Závodí se ve čtyřech areálech na Kubově Huti, v Horní Vltavici v Českých Žlebech a městyse Strážný. Do závodu se přihlašuje pravidelně zhruba padesátka dětí. „Z našeho závodu vzešli velmi dobří lyžaři. Sourozenci Křížovi z Horní Vltavice byli po dobu prvních tří ročníků i velmi dobří v kraji. Mladý závodník z Kaplice Matěj Mašek dnes lyžuje závodně. Mezi dívkami je skvělá Maruška Korandová. V loňském ročníku zase vyhrála celkově Karolina Iltisová, která přijela jako vítězka populárního závodu s ČT sport na vrchol," doplnil Ladislav Beran.

Startovné je padesát korun. Závod je určen pro školní závodníky do šestnácti let i ty nejmenší. Předškoláky může doprovázet navigátor. Registrace do prvního závodu začne v sobotu 12. ledna na Kubově Huti v 8:30 a závod pak v deset hodin. Celkovým vítězem se stane ten, kdo se zúčastní alespoň tří závodů, neboť se počítají vždy tři nejlepší výsledky ze tří závodů.

„Chci dodat, že cílem našeho závodu není chrlit alpské lyžaře v obřím slalomu, nebo slalomu. Jde nám o to, aby si děti vyzkoušely, jaké je to jet v brankách, aby viděly, co již umí a kde mají rezervy. Velkou radost máme z toho, že mnozí lyžují i nadále po skončení školní docházky," uzavřel Ladislav Beran.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace