Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Bomberos

    Úterý 16.7 16:00 - Tábor, Rajský dvůr

    Hasičská groteska.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Budějovičtí senioři získali putovní olympijskou vlajku a břečťanový věnec

 Autor: DPS Kaplice

    Autor: DPS Kaplice

JIŽNÍ ČECHY – První ročník Olympijských her seniorských na jihu Čech se uskutečnil v září v areálu Domova pro seniory v Kaplici. Soutěžit přijelo čtyřicet olympioniků a jejich pomocníků ze šesti seniorských domů. Nechybělo ani požehnání chovu koz a ovcí kamerunských kaplických seniorů.

Změřit síly v jednotlivých sportovních disciplínách přijeli zástupci domovů pro seniory z celého jihočeského kraje. „Svůj tým tu prezentoval Domov pro seniory Kaplice, Domov pro seniory Dobrá Voda, Centrum sociálních služeb Staroměstská v Českých Budějovicích, Domov pro seniory Máj České Budějovice, Domov pro seniory Horní Stropnice a Domov pro seniory Hvízdal České Budějovice,“ doplnila Dana Pokorná z pořádajícího kaplického domovu pro seniory.

Kapličtí připravili poutavou atmosféru v duchu starořeckých olympijských her. „Po celou dobu dohlížely na řádný a spravedlivý průběh her bohyně řeckého nebe. Nechybělo vztyčení putovní olympijské vlajky, zapálení olympijského ohně, slavnostní složení slibu soutěžících i rozhodčích. Jakmile zaznělo - prohlašuji olympijské hry za zahájené, rozprchly se jednotlivé soutěžní týmy do všech koutů zahrady, aby se zde vrhly do plnění disciplín pétanque, kuželky, hod šipek na terč a hod míčků do koše,“ zavzpomínala Ivana Balková z pořádajícího domovu pro seniory.
V průběhu olympijského odpoledne se soutěžící mohli občerstvit formou pestrého rautu, který připravily místní kuchařky. Při organizaci her pomáhali jak zaměstnanci domova, tak dobrovolníci z Adry.
Odpolední dění zpestřil páter, který udělil požehnání jejich chovu koz a ovcí. Společná modlitba za všechny živé tvory vytvořila mezi všemi zúčastněnými nepopsatelnou atmosféru.
V samotném závěru her byly všem olympionikům antickou bohyní Artemis, kterou ztělesnila Vladimíra Holczerová, ředitelka Domova pro seniory v Kaplici, předány medaile, diplomy a malé dárky jako poděkování za výkony soutěžících.
Pomyslnou štafetu Olympijských her seniorských si z rukou antických bohyň převzala zástupkyně vítězů z Centra sociálních služeb Staroměstská v Českých Budějovicích včetně putovní olympijské vlajky a břečťanového věnce.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace