banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Milevské léto - Rightnow a Maddie

    Čtvrtek 18.7 18:00 - Milevsko, KD - amfiteátr

    Koncert.

  • Promítání filmu Obr

    Čtvrtek 18.7 - Na Lipníku, Kovářov

    Začátek po setmění.

Zobrazit všechny události
 

Celníci zajistili luxusní auto, které bylo ukradené v Německu

 Autor: CÚ

    Autor: CÚ

JIŽNÍ ČECHY - Jihočeští celníci v polovině ledna na úseku České Budějovice – Dolní Dvořiště našli hledané auto, ukradené v Německu. Šlo o béžové Audi A6 kombi Allroad. Předpokládalo se, že vozidlo pojede po vlastní ose, a to přes Rakousko a Českou republiku do Polska.

 

Celníci s policisty nasadili hlídky na všech vytipovaných silnicích. Celníci se pohybovali i na mostě u sjezdu do Kamenného Újezdu. Při monitorování provozu si všimli přijíždějícího vozidla, které odpovídalo popisu. Celníci osobní auto německé imatrikulace, které řídil pětačtyřicetiletý polský státní příslušník, u odbočky na Homole zastavili. Už na první pohled bylo zřejmé, že podezření bylo oprávněné. U vozidla byl evidentně vylomen zámek u levých předních dveří a v zapalování nebyl vložen originální klíč, ale pouze jeho plastová náhrada. Ve vozidle byl pouze řidič, který byl vyzván k předložení dokladů k vozidlu. Řidič prohlásil, že žádné požadované doklady k vozidlu nemá. Poté byl řidič zadržen a odebrán mu byl mobilní telefon. Celníci také vyjmuli klíč ze zapalování a přivolali policejní hlídku. Celníci prohlédli celé vozidla, byly nalezeny pouze osobní věci řidiče a v zavazadlovém prostoru tři prázdné plastové obaly zabalené v modrých igelitových pytlích.

„Na jihu Čech jde o ojedinělý případ. Jihočeští celníci tak přispěli k tomu, že auto skoro za dva miliony korun bude vráceno svému majiteli. Podobný případ se stal v březnu 2012, kdy jihočeští celníci zajistili na parkovišti u Sportovní haly v Českých Budějovicích autobus, který byl odcizen v Itálii. Zatím největší případ podobného druhu se stal v roce 2010, kdy celníci našli odstavené tahače a návěsy v areálu firmy v Českých Budějovicích. Jednalo se o sedm tahačů a osm návěsů italské a německé imatrikulace v hodnotě několika desítek milionů korun, které byly vedeny jako odcizené v rámci Schengenského informačního systému a byly hledané v rámci trestního řízení,“ dodal tiskový mluvčí jihočeských celníků Vladimír Pešek.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace