banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Black and white

    neděle 18.8 19:00 - Veselská ozvěna, kostel v Zálší

    Koncert.

  • Strakonický drak

    neděle 18.8 10:00 - Strakonice, Lávka u pivovaru

    Závod dračích lodí na Otavě.

Zobrazit všechny události
 

Cenu města Český Krumlov převezmou čtyři laureáti

ČESKÝ KRUMLOV – Každoroční ocenění mimořádných osobností a organizací, které se zasloužily o dobré jméno Českého Krumlova, má pro letošek své držitele. Ocenění za dlouholetou záslužnou činnost získají dvě výjimečné dámy, jedno uskupení a jedna cena bude udělena in memoriam. Slavnostní předání Cen města Český Krumlov se uskuteční ve čtvrtek 13. června od 18 hodin v českokrumlovské Synagoze.

 

Cenu města Český Krumlov za rok 2018 obdrží spisovatelka Helena Braunová, ředitelka mateřské školy Jiřina Kučerová a uskupení amatérských herců PRORADOST. In memoriam bude cena udělena Ladislavu Michalíkovi, který působil v Centru pro pomoc dětem a mládeži. Celkem na radnici přišlo deset nominací, z nichž zastupitelé vybrali konečnou čtveřici.

„Letošní laureáty můžeme pomyslně rozdělit na dvě skupinky. V jedné jsou osobnosti, které se prosadily literární tvorbou a v kultuře, druhý tábor zahrnuje osobnosti, které vynikly přístupem ke vzdělávání a práci s dětmi," pomyslně rozdělil starosta Dalibor Carda. Poprvé byla Cena města Český Krumlov udělena v roce 1994 za předchozí rok. V dosavadních 25 ročnících bylo uděleno celkem 82 cen.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace