Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Robert Fulghum - opravář osudů, o jeho tvorbě i životě

    středa 23.10 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

    Beseda.

  • Bachata pro začátečníky

    středa 23.10 17:00 - Strakonice, DDM

Zobrazit všechny události
 

Českobudějovická nemocnice otevřela novou ambulanci pro děti se získanými či vrozenými očními chorobami

ČESKÉ BUDĚJOVICE - V Nemocnici České Budějovice byla zprovozněna nová ambulance, která se zabývá péčí o dětské pacienty v oblasti oftalmologie. Jedná se o významný krok, protože na Českobudějovicku se tomuto oboru věnuje mizivé procento lékařů.

 

Hledali jsme způsob, jak posílit dětskou oční ambulanci,“ říká ředitel Úseku ostatních zdravotnických oborů Nemocnice České Budějovice Jaroslav Novák. „Povedlo se nám zdvojnásobit kapacitu původního pracoviště, vznikly dvě samostatné ambulance, které mají samostatné přístrojové vybavení, takže se navzájem neblokují při vyšetření,“ poznamenává. „Tímto počinem nemocnice přispívá k dobrému zdravotnímu stavu našich malých pacientů,“ dodává hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská a lékařům na ambulanci přeje, aby se jim na novém pracovišti dobře pracovalo a děti od nich odcházely spokojené.

Dětské pacienty, o které je na superkonziliárním pracovišti pečováno, lze rozdělit do dvou kategorií. „První skupinu tvoří děti vysoce ohrožené trvalou ztrátou zraku v důsledku retinopatie nedonošených, druhou potom děti ohrožené tupozrakostí, tedy nesourodou prací jednotlivých svalů očí,“ říká lékař Jaroslav Šimeček, jeden ze tří oftalmologů, kteří na ambulanci působí.

Investice Nemocnice České Budějovice do přístrojového zařízení ambulance činila 1 253 846 korun včetně DPH.Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace