banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • O prrincezně, Liciášovi a makových buchtách

    neděle 22.9 15:00 - Milevsko - amfiteátr

    Pohádka

  • Lollipopz - Tábor

    neděle 22.9 16:00 - Tábor, hotel Palcát

    Zábavná hudební show, jehož součástí jsou mimo jiné oblíbené soutěže a spousta písniček ze všech doposud vydaných alb.

Zobrazit všechny události
 

Český Krumlov zamezí vstupu na chodníky a k zábradlí na mostu Dr. Edvarda Beneše. Výztuže zábradlí jsou ve špatném stavu

Ilustrační foto

Ilustrační foto

ČESKÝ KRUMLOV - V nejbližších dnech začnou na mostu Dr. Edvarda Beneše v centru Českého Krumlova zabezpečovací práce na zamezení vstupu na chodníky a k zábradlí. Dle závěrů z provedeného diagnostického průzkumu dochází v místech zakotvení zábradlí k zatékání vody, poškození izolace a oslabování výztuže. Do budoucna by tak mohla být narušena stabilita a funkčnost zábradlí. Mimořádná prohlídka a průzkum, kterými prošel most Dr. Edvarda Beneše v loňském roce, zjistily nevyhovující stav výztuží zábradlí, kam se přes oslabenou izolaci dostává voda.„Technický stav mostu není ve fázi, že by hrozilo jeho zřícení, nicméně most se pomalu blíží ke konci životnosti. Proto jsme na základě závěrů a doporučení z diagnostického průzkumu přistoupili k bezpečnostním opatřením a oddělení chodníků provizorním zábradlím," vysvětluje starosta Dalibor Carda.

V rámci zajištění bezpečnosti budou v nejbližších dnech zahájeny práce na uzavření chodníků po obou stranách mostu pomocí dřevěných zábran. Most se nachází v pěší zóně a nebude uzavřen pro dopravu, ani pro pěší. Provedená opatření budou trvat do doby realizace rekonstrukce mostu.

Město má v současné době vyčleněné finance na projektovou dokumentaci a bude plánovat, co s mostem dál. „Dle doporučení zpracovatele studie a na základě ekonomického zhodnocení s ohledem na životnost byla jednoznačně doporučena kompletní rekonstrukce – nový most ve stejném architektonickém stylu, neboť se jedná o unikátní funkcionalistickou konstrukci na území Českého Krumlova," přibližuje stav starosta. Celou situaci komplikuje i skutečnost, že se jedná o jediný most na výjezdu z centra města.

Město spravuje celkem 23 mostních objektů – patnáct mostů (z toho dvě mostní provizoria) a osm lávek pro pěší. Dle platných předpisů se periodicky provádí běžné, hlavní a mimořádné prohlídky. Na opravy a údržbu lávek a mostů je ročně vyčleněna částka přibližně ve výši jednoho milionu korun.

V posledních deseti letech město kompletně zrekonstruovalo sedm mostních konstrukcí: Lazebnický most přes Vltavu, nadjezd nad silnicí I/39 u kina Luna, lávku pro pěší přes Vltavu pod Plášťovým mostem, most přes náhon u mlýna, lávku přes náhon na Ostrov, lávku přes Vltavu k pivovaru a most v ulici Na Spojce. V roce 2017 město odkoupilo od Správy státních hmotných rezerv mostní provizorium přes Vltavu u pivovaru, na kterém byl současně zřízen nový způsob uložení mostovky.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace