Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Country bál s kapelou Malečtí Sobolci

    sobota 20.4 19:00 - Chvalšovice, hostinec U Cháti

  • Velikonoční Labyrint

    sobota 20.4 20:00 - Čestice, Lidový dům

Zobrazit všechny události
 

Čeští třiadvacítkáři zklamali, do cíle nedojel ani jeden

BIELES – Na lucemburském mistrovství světa v cyklokrosu si v neděli dopoledne diváci vychutnali závod mužské kategorie do 23 let. Českým fanouškům ovšem nikdo z trojice Daniel Mayer, David Jarý a Jonáš Březina radost neudělal. V průběhu závodu začali ztrácet a do cíle nedojel ani jeden. Mayer s Jarým ztratili jedno kolo, Březina dvě. Blátivý terén naopak sednul Nizozemci Jorisi Nieuwenhuisovi, který navléknul na krk zlatou medaili. Stříbro putuje překvapivě do Španělska zásluhou Felipe Ortse Lloreta. Třetí dokončil další Nizozemec Sieben Wouters.

 

Výsledky U23 (54 startujících): 1. Nieuwenhuis (Nizozemsko), 2. Orts Lloret (Španělsko) +1:23, 3. Wouters (Nizozemsko) +1:29,…35. Daniel Mayer – 1 kolo, 39. David Jarý – 1 kolo, 42. Jonáš Březina – 2 kola.

Nizozemec Nieuwenhuis zajel závod suverénně, když nedal svým soupeřům sebemenší šanci. Hned od úvodního kola nenechal favorit Nieuwenhuis nikoho na pochybách, co je dnes jeho cílem. Vytvořil si náskok, který postupně navyšoval.

V souboji o zbylé dvě medaile se rozhodlo až v závěru závodu. Dlouho o ně usilovalo belgické duo Aerts a Cleppe, ale nakonec vyšli oba naprázdno. Pro překvapivé stříbro si dojel Španěl Lloret a bronz získal další Nizozemec Wouters, který v závěrečném kole předstihl Belgičana Aertse. Obhájce loňského zlata Eli Iserbyt z Belgie musel skousnout velkou porážku. Dojel totiž až na 17. místě.

Kategorie elite mužů odstartuje v 15 hodin. Největší českou nadějí je táborský odchovanec Michael Boroš.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace