Kdy a kam

  • Hudební sklepy

    pátek 22.3 19:30 - Milevsko, Galerie M

  • Malina Brothers

    pátek 22.3 20:00 - Týn nad Vltavou, MDK Sokolovna

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Miss Sezimovo Ústí 2019 JcTEĎ

Která z dívek se vám líbí nejvíce?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Do auta autoškoly naskočil muž a křičel na žáka, že použije zbraň

Ilustrační foto.  , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

TÁBORSKO - V úterý před desátou hodinou přijali policisté na Integrovaném operačním středisku Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje oznámení o krádeži osobního vozidla a zároveň loupeži. Případ se odehrál v jedné táborské ulici, kde zastavilo vozidlo autoškoly tovární značky Škoda. Když z vozidla vystoupil instruktor, tak toho využil neznámý pachatel, který do auta naskočil a na uvnitř sedícího žáka křičel, ať hned vystoupí nebo použije zbraň.

 

Ten ihned vyskočil a mladší muž, který se zmocnil vozidla, ujížděl z místa loupeže. Dle popisu podezřelého a přesných údajů vozidla, předal operační důstojník informaci všem hlídkám v rámci Územního odboru Tábor a dále i v rámci Jihočeského a Středočeského kraje, a též kraje Vysočina. Takže se o události během pár minut dozvěděly desítky hlídek v uvedených lokalitách.

Tento rychlý tok informací byl rozhodující, neboť během hodiny a půl byl průjezd hledaného vozidla zaznamenán na silnici II/602 na Pelhřimovsku směrem na Jihlavu, kde jej viděla hlídka pelhřimovských dopravních policistů. Okamžitě se za ním rozjeli a za pomocí světelného a zvukového znamení řidiče po pár kilometrech pronásledování zastavili u obce Opatov.

Na výzvu k vystoupení z vozidla nereagoval, proto museli strážci zákona použít chmaty a chvaty sebeobrany a následně mu dali pouta. Dle trestního řádu byl podezřelý muž zadržen a ztotožněním jeho osoby zjistili, že se jedná o 23 letého mladíka z Tábora. O zadržení byl vyrozuměn jak operační důstojník kraje Vysočina, tak i Jihočeši. Provedenou lustrací též zjistili, že není držitelem řidičského oprávnění. Zkouška na přítomnost alkoholu či omamně psychotropních látek byla negativní.

Mladík byl poté eskortován zpět do Tábora, kde si ho převzali kriminalisté z oddělení obecné kriminality, vozidlo bylo odtaženo do areálu Územního odboru k dalším úkonům trestního řízení. Táborští kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu loupež, přečinů neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, kdy si zadržený převzal usnesení o zahájení trestního stíhání. Zároveň byl státnímu zástupci podán návrh na vazbu.

Velký dík patří nejen koordinaci jednotlivých operačních středisek, ale především hlídce pelhřimovských dopravních policistů.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace