banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Jubilejní Lubomír Brabec

    Úterý 23.7 19:00 - Protivín KD

    Romantické skladby pro kytaru.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Dobrovolní hasiči rozdali medaile osobnostem, které je podporují

Emeritní starosta SDH JčK Václav Žižka se zástupci firmy Essox. , Autor: David Hocke, Jihočeská kraj

Emeritní starosta SDH JčK Václav Žižka se zástupci firmy Essox.     Autor: David Hocke, Jihočeská kraj

JIŽNÍ ČECHY - Jihočeským osobnostem, které dlouhodobě podporují dobrovolné hasiče, udělil včera jejich starosta Jiří Žižka pamětní medaile. Ocenění získala také hejtmanka Ivana Stráská, bývalý hejtman Jiří Zimola, zástupci firmy Essox Jana Hanušová a Luděk Čermák či Lukáš Strapek a Martin Kala, kteří reprezentovali dobrovolné i profesionální hasiče v Praze při příležitosti 100letého výročí vzniku Československa. Pamětní plaketu pak převzali dobrovolní hasiči obce Žabovřesky v čele se starostkou Lucií Eliášovou.

 

Slavnostní setkání, které se uskutečnilo v prostorách krajského úřadu, pořádali dobrovolní hasiči ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihočeského kraje. „Předání této pamětní medaile vnímáme jako příležitost poděkovat těm, kteří nás dlouhodobě podporují jak morálně, tak finančně," vysvětlil starosta dobrovolných hasičů Jiří Žižka, který si podle svých slov velmi váží přístupu hejtmanky Stráské. „Ještě se nestalo, aby hejtmanka dobrovolným hasičům pomoc odmítla, čehož si velmi vážím," uvedl Žižka a doplnil, že pamětní medaili získala také firma Essox za deset let trvající finanční podporu dobrovolných i profesionálních hasičů, nebo Lukáš Strapek a Martin Kala za vzornou reprezentaci dobrovolných i profesionálních hasičů na slavnostní přehlídce 28. října 2018 v Praze.

Pamětní plaketu pak převzali zástupci dobrovolných hasičů spolu se starostkou obce Žabovřesky Lucií Eliášovou za reprezentaci kraje v anketě Dobrovolní hasiči roku, kde se v kategorii nejlepší zásah umístili na prvním místě. „Chtěla bych poděkovat za poděkování. Málokdy dostanete odezvu, že něco děláte správně," uvedla při převzetí medaile hejtmanka Ivana Stráská, která nepochybuje o tom, že si dobrovolní hasiči podporu zaslouží. „Každý dobrý politik si cení dobrovolných hasičů, protože ví, jakou roli hrají v životě obce. Jejich práce nespočívá jen v hašení požárů. Nezastupitelnou úlohu mají také v zachování společenského života, a když je v obci potřeba cokoli udělat, dobráci jsou přesně ta parta, která první podá pomocnou ruku," zdůraznila hejtmanka.

Ocenění si váží i starostka obce Žabovřesky Lucie Eliášová. Naše malá obec s čtyřmi sty třiceti obyvateli byla nominována spolu s obcemi více než dvakrát většími. A přesto jsme se v kategorii nejlepší zásah umístili jako první," uvedla starostka a přiznala, že je na dvanáctičlenný tým členů zásahové jednotky ze Žabovřesk opravdu pyšná.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace