sobota 25.5 14:00 - Vodňany, KD

Druhá třetina rozhodla. Béčko Tábora zdolalo v důležité bitvě Krumlov

Táborští odvalili krumlovský balvan výsledkem 7:4. , Autor: Josef Janda

Táborští odvalili krumlovský balvan výsledkem 7:4.     Autor: Josef Janda

TÁBOR - Boj o elitní osmičku krajské hokejové ligy nabírá v závěru sezony grády. Hokejisté Tábora B udělali další krok, aby to byli právě oni, kdo se do play-off podívá. Nedělní večer chutnal sladce, když soubor trenéra Štěpána Kadiláka přestřílel Český Krumlov 7:4. Dvakrát se stejně jako v předchozím kole proti Hluboké trefil Michal Jelínek. Stejnou produktivitu 2+1 přidal také veterán Richard Ježek. I přes tyto individuální výkony se ale vítězství nerodilo snadno.

Soupeř využil po půlminutě převahy hned první přesilovku a vyhrál první třetinu. Porada v kabině ovšem nasměrovala kohouty zpět na vítězný kurz. Během deseti minut nasypali za záda gólmana Píchy pět puků a bylo veseleji. Táborští sice neměli obranu zrovna z oceli, přesto nakonec vítězství proti skromné hostující sestavě vybojovali. Tábor je tak po 20. kole stále osmý, jeho dva největší pronásledovatelé z Jindřichova Hradce s dvoubodovou a ze Soběslavi s tříbodovou ztrátou mají ale zápas k dobru.

HC Tábor B – HC Slavoj Český Krumlov 7:4 (0:1, 5:2, 2:1), branky a nahrávky: 26. Jankovský (Hastrman), 28. Jelínek (F. Hubáček, Ježek), 32. Ježek, 35. Pospíchal (Jankovský), 37. Jelínek (Pospíchal, D. Hubáček), 49. Ježek (Jelínek), 57. Martin Novák – 3. Ungr (Fučík, Andrýsek), 30. Svěchota (Krcho), 39. Vondřich (Krcho, Andrýsek), 43. Svěchota (Andrýsek), rozhodčí Trnka – Soukup, Knor, vyloučení 5:6, navíc Šťastný (Č. Krumlov) 10 minut, využití 0:2, 180 diváků.

Tábor B: Lekeš – Růžek, F. Hubáček, Ošmyk, Brabec, Raiterman, Bouška, Hastrman – D. Hubáček, Ježek, Jelínek, Jankovský, Pospíchal, Kratochvíl, Prštický, Kadilák, Syrovátka, Martin Novák.

Č. Krumlov: Pícha – Malovec, Břečka, Andrýsek, M. Šimek – Kadlec, Krcho, Vondřich, Ungr, Šťastný, Fučík, Gallistl, Svěchota, Řepa.

Ve středečním Týdeníku Táborsko si přečtete další podrobnosti. Trenér Tábora Štěpán Kadilák prozradí, co změnil do druhé periody oproti té první. Co říká na výkon obrany?

Z hráčů Tábora promluví dvougólový Michal Jelínek, kterému se obdobně dařilo i v předchozím utkání na Hluboké. Kam až může jeho forma vystoupat?