Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Krampus

  sobota 14.12 15:00 - Kaplice, město

 • Předvánoční burza minerálů, drahých kamenů, šperků a fosilií

  sobota 14.12 9:00 až 14:00 - Písek, Prácheňské muzeum

Zobrazit všechny události
 

Hasiči Michal Brousil a David Kubiš mistři světa v disciplínách TFA!

Vlevo David Kubiš, vpravo Michal Brousil, oba profesionální hasiči z Písku. , Autor: Lukáš Novák

Vlevo David Kubiš, vpravo Michal Brousil, oba profesionální hasiči z Písku.     Autor: Lukáš Novák

CHENGDU/JIŽNÍ ČECHY - Hned první disciplína na Světových policejních a hasičských hrách 2019, které aktuálně probíhají v čínském Chengdu, přinesla jihočeským barvám zlaté medaile. Michal Brousil a David Kubiš prokázali svoji světovou kvalitu a stali se ve svých věkových kategoriích mistry světa!

 

Písečtí profesionální hasiči jsou členy šestičlenné reprezentace Hasičského záchranného sboru  ČR, která se od 9. srpna účastní prestižní světové sportovní soutěže World police and firefighter games 2019 (Světové policejní a hasičské hry 2019) v čínském Chengdu.

Hned na úvod her na Jihočechy čekala jejich elitní disciplína – ultimate firefighter. Závod ultimate firefighter je kombinací klasického závodu TFA (Toughest Firefighter Alive) a závodu FCC (Firefighter Combat Challenge).

V sobotu 10. srpna absolvovali závod jednotlivců. Dopoledne se na start postavil ve své věkové kategorii do 30 let Michal Brousil. Úřadující mistr Evropy, opět potvrdil, že je letos nepřemožitelný. Svoji obrovskou kvalitu, formu a vůli ukázal celému světu. Stlačil svůj výsledný čas na všech úsecích pod čtyři minuty a tímto famózním způsobem je právem mistrem světa. (Přestože se na světových hrách, jak například bývá zvykem na závodech v Čechách, nevyhlašuje absolutní vítěz napříč všemi věkovými kategoriemi, je nutné zmínit, že Michal Brousil dosáhl ze všech závodníků celého startovního pole nejlepší čas. Byl by tedy hodnocen jako absolutní vítěz – tedy nejtvrdší hasič světa!

Tím však zlatý jihočeský sen neskončil. Odpoledne šel do závodu ve věkové kategorii 40+ Michalův kolega, kamarád a tréninkový parťák – David Kubiš. I on předvedl naprosto parádní výkon, nenašel přemožitele a i on poveze domů do Čech titul mistra světa.

Neděle 11. srpna pak byla ve znamení štafet, kdy čtyřčlenné družstvo musí zvládnout všechny čtyři úseky závodu ultimate firefighter. David Kubiš i Michal Brousil svými zlatými medailemi z předchozího dne prokázali, že do týmu České republiky určeného pro štafetový závod rozhodně patří. A vyplatilo se. Česká štafeta ve složení Michal Brousil, David Kubiš, Jan Haderka (HZS Zlínského kraje) a Michal Přecechtěl (HZS Olomouckého kraje) opět celému světu ukázala, že v TFA Česká republika nemá na celém světě konkurenci. I český tým vybojoval světové zlato!

Jihočeské závodníky čekaly ještě další závody a na závěr světových her půjdou Jihočeši do závodu do schodů, kdy v zásahovém obleku a dýchací technice na zádech vyběhnou do 53. patra hotelu Waldorf. Celkem 1590 schodů. Tento závod čeká na jednotlivce 16. srpna a na družstva 17. srpna.

 

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Parada 

  Reagovat

   

  Smekám

  Vloženo 14.8.2019 23:20:30

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  obrovský machři

  Vloženo 14.8.2019 21:49:05

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace