Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Představení knihy Jitex 70

  středa 22.5 17:00 - Písek, Prácheňské muzeum, Přednáškový sál

  ...doprovodné publikace ke stejnojmenné výstavě.

 • Pletky s Vlastou

  středa 22.5 9:00 - Písek, Senior Point

  Nebuďte s ručními pracemi doma, vezměte klubíčka, háčky, jehlice i své rozpracované modely a přijďte se podělit o zkušenosti, zeptat se na jiné postupy.

Zobrazit všechny události
 

Hasiči zachraňovali muže z dvaapadesátimetrového komína

Ilustrační foto. , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

STŘÍŽOVICE – Jindřichohradečtí profesionální hasiči zachránili v pátek v podvečer muže, který chtěl skočit z komína ve Střížovicích a zabít se. Extrémně náročný zásah se odehrál za poměrně dramatických skutečností ve velké výšce.

 

„Muž hodlal skočit z 52 metrů vysokého komína. Hasiči do Střížovic vyjeli s cisternou a automobilovým žebříkem. Muž odmítal jakoukoli komunikaci. Dokázal to i tím, že z komína dolů zahodil svůj mobil," řekla mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Nakonec se dohodlo mezi hasiči, policií a záchrannou službou, že nahoru vyleze hasič lezec a s ním hasičský člen posttraumatického týmu. „Oba se vybavili lezeckým materiálem a po vnějším plášti komína vylezli za mužem až na vrchol. Po necelé půlhodině hovoru se jim podařilo muže přesvědčit, aby s nimi slezl dolů. Zajistili ho připraveným záchranným pásem a pomalu a bezpečně dostali dolů na zem. Zde si ho převzal lékař," dodala mluvčí.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace