Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Vokální soubor X-TET

  sobota 7.12 18:00 - Kaple Nanebevzetí Panny Marie, Štítného ulice, Jindřichův Hradec

  Koncert.

 • Tim Rice, Andrew Lloyd Webber Evita

  sobota 7.12 19:00 - DK Metropol, České Budějovice

  Muzikál podle životního příběhu Evy Perónové.

Zobrazit všechny události
 

Hejtmanka Stráská, policejní ředitel Procházka a radní Krák ocenili vítěze dopravně bezpečnostní soutěže

JIŽNÍ ČECHY – Od kolika let se smí dítě pohybovat v silničním provozu na kole samo? Kdy na sobě musí mít chodec reflexní prvky? Musí mít řidič zapnutý bezpečnostní pás při couvání? O kolik peněz a bodů přijde řidič, který za volantem drží mobilní telefon? Na tyto otázky odpovídali diváci Jihočeské televize během letošního podzimu v rámci čtyřdílné dopravně bezpečnostní soutěže věnované cyklistům, chodcům, zádržným systémům a nepozornosti při řízení. Tato soutěž je vyvrcholením téměř tři čtvrtě roku trvající kampaně Jihočeského kraje a krajského policejního ředitelství s názvem „Kolik varování ještě potřebuješ“. Jejím cílem je snížení dopravní nehodovosti v regionu, která v posledních letech dosahuje hrozivých čísel.

 

„Situace na jihočeských silnicích je opravdu neradostná. A protože prevence je základ, vymysleli jsme ve spolupráci s policií a Jihočeskou televizí systém spotů a následných soutěží, jejichž cílem je zlepšení situace na našich silnicích," vysvětlila hejtmanka Ivana Stráská a připomněla, že Jihočeský kraj podporuje dopravní infrastrukturu mnoha dotačními tituly. „Na výchovu dětí k dopravní gramotnosti například přispíváme půl milionem korun, což považuji za velmi důležité, protože nejsmutnější je, když jsou obětmi dopravních nehod právě děti," dodala hejtmanka.

V kampani na podporu bezpečnosti by rád pokračoval i krajský policejní ředitel Luděk Procházka. „Bylo by ideální, kdyby preventivní akce k zajištění bezpečnosti stačily a nemuselo se přistupovat k represivním opatřením. S paní hejtmankou proto intenzivně jednáme na pokračování naší spolupráce," uvedl policejní ředitel s tím, že letošní smutná statistika zatím vypadá lépe než loni, ovšem, nelze činit předčasné závěry, protože rok ještě neskončil.

Z výhry v dopravně bezpečnostní soutěži se mohl radovat Pavel Ševčík, který si za první místo odnesl bezpečnostní kameru, druhé místo obsadila Jaroslava Hronzová a na třetím se pak umístila Pavlína Tancerová Fůrstová. Všichni soutěžící si kromě drobných dárků odnesli i symbol dalšího kola policejní kampaně na podporu bezpečnosti – nástěnný kalendář Rudy Pivrnce s tématem Desatero jak přežít na jihočeských silnicích.

Všechny soutěžící výhra upřímně potěšila a shodli se, že situace na jihočeských silnicích je opravdu neradostná. „Jsem celoživotní řidič a troufnu si říci, že dobrý, protože jsem naštěstí ještě nikdy neboural. Ale musím říci, že jsem občas ze situace na našich cestách dost zklamaný, obzvlášť když vidím mladého řidiče se silným vozem, na jehož řízení nemá evidentně potřebné zkušenosti," povzdechl si vítěz prvního místa Pavel Ševčík.

Kampaň „Kolik varování ještě potřebuješ" odstartovala koncem března čtyřmi díly pořadu Maják, který odvysílala Jihočeská televize. Jednotlivé díly byly tematicky zaměřeny na nejčastější příčiny dopravních nehod. Prim hraje rychlost, nevěnování se řízení, nesprávné předjíždění a také nesprávný způsob jízdy.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • "Umím to "" 

  Reagovat

   

  denně ponejvíce v regionálních mediích oznamuji,nařizuji , zhodnocuji ,zahajuji ,oceňuji, vyhlašuji .vyhodnocuji ,doporučuji,hledám,nabízim ,podepisuji, diskutuji s občany, školím. to jen tak nikdo nedokáže s takovými schopnostmi potěšit občany v nejen v regionu./není nad možností zviditelnění ukázat své výkony //

  Vloženo 13.11.2019 08:07:04

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace