banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Mosty

  sobota 17.8 18:00 - Planá nad Lužnicí, Ostrov

  Art festival.

 • Tata boys

  sobota 17.8 20:00 - Veselí nad Lužnicí, Hlavní parkoviště veselských pískoven

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Jihočeši posbírali na zimní olympiádě dětí a mládeže v Pardubicích první medaile

Jihočeská výprava na zimní olympiádě dětí a mládeže. , Autor: Archiv JčK

Jihočeská výprava na zimní olympiádě dětí a mládeže.     Autor: Archiv JčK

PARDUBICE - Již od neděle 28. ledna běží soutěže Her VIII. zimní olympiády dětí a mládeže 2018, tentokrát v Pardubickém kraji. Po nedělním slavnostním zahájení, které proběhlo v pardubické Tipsport areně, se od pondělí mladí sportovci ze všech krajů České republiky snaží podat maximální výkony ve své sportovní disciplíně a dosáhnout tak na některou z medailí z této olympiády.Po rozvážném pondělním začátku, kdy jihočeská výprava získala dvě medaile, se jejich sbírka hned v úterý značně rozšířila, a to konkrétně na 7 medailí. A kterým našim reprezentantům můžeme již nyní gratulovat?

Je to Hanka Randáková, která získala zlatou medaili v biatlonu v závodě s hromadným startem 4 km klasicky a stříbrnou medaili rovněž v biatlonu v rychlostním závodě 3 km volně. Dalším úspěšným je Jan Rataj, který nenašel přemožitele v disciplíně Snowboarding slopestyle a získal tak další zlato pro Jihočeský kraj. Zlatá je rovněž Lucie Novotná, která nechala za sebou všechny soupeřky v krasobruslení, ve stejné sportovní disciplíně přidal do jihočeské sbírky medailí ještě stříbro Lukáš Vochozka. Dvakrát bronz „cinknul" pro Jakuba Boušku, který slavil tento úspěch v rámci běžeckých disciplín.

Jihočeský kraj je tak po dvou soutěžních dnech na 8. místě v celkovém hodnocení krajů.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace