Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vánoční setkání občanů Netolic starších 70 let

    Úterý 10.12 14:00 - Sál ZUŠ Netolice

  • Divadélko pro nejmenší

    Úterý 10.12 10:30 - Strakonice, RC Beruška

Zobrazit všechny události
 

Jihočeské jezdkyně mezi nejlepšími na Pony Galavačeru v Praze

Barbora Vaňková přebírá cenu pro jezdkyni roku 2017 od předsedkyně pony komise Jany Rosické.  , Autor: L. Kolářová

Barbora Vaňková přebírá cenu pro jezdkyni roku 2017 od předsedkyně pony komise Jany Rosické.     Autor: L. Kolářová

PRAHA - Radiopalác na Vinohradské třídě patřil v sobotu 17. března Galavečeru, na kterém pony komise České jezdecké federace ocenila nejlepší dětské jezdce roku 2017 v disciplínách všestrannosti, drezury a parkurů, vyhodnoceni byli i nejlepší koně v jednotlivých jezdeckých disciplínách. Ceny vedle předsedkyně pony komise Jany Rosické, dalších osobností jezdeckého sportu a také sponzorů přišel předávat i poslední vítěz Velké pardubické žokej Jan Kratochvíl. Pro děti byl večer velký zážitek a Jihočeši tam měli svá želízka v ohni. Na jeviště vždy nastoupila pětice nominovaných nejlepších jezdců sezony v jednotlivých disciplínách a věkových kategoriích a teprve tam se odtajnilo pořadí. O tom rozhodli odborníci v republikové komisi pro pony po zhodnocení výsledků celé sezony.

Jako první přišla na řadu jezdecká všestrannost, která snoubí drezuru, parkur a terénní cross. Jak zaznělo od moderátora večera Jana Matušky, military je jediná jezdecká disciplína, v níž měla Česká republika zastoupení na olympiádě. Jaroslav Hatla reprezentoval české jezdectví v military na olympiádě v roce 2004 v Aténách a pak i v roce 2008 v Pekingu. 

A nejúspěšnější byla jezdecká všestrannnost i pro jihočeské jezdectví na tomto sobotním večeru. 

Ve věkové kategorii jezdecké všestrannosti 10 - 13 let se stala jezdkyní roku 2017 Michaela Neumannová z Jezdeckého klubu Dobrošov u Milevska, vicemistryně republiky. Druhou příčku obsadila Alena Kozojedová z JK Borová na Českokrumlovsku a do jižních Čech nyní tak trochu náleží i třetí místo, protože bronzová Kristýna Pulchartová teď žije u Milevska a startuje za Jezdecký klubu Bártův dvůr Přeštěnice. 

I ve věkové kategorii 13 - 16 let v jezdecké všestrannosti putuje do jižních Čech první místo. Jezdkyní roku 2017 byla vyhlášena Barbora Vaňková z Ratibořských Hor na Táborsku, která je mistryní republiky a loni se zúčastnila i mistrovství Evropy. Podle očekávání se pak pony Barbory Vaňkové Lipton Sinaj stal i koněm roku v jezdecké všestrannosti. Jezdkyni trénuje její otec Pavel Vaněk, který sám patří k předním českým jezdcům military, 

Další úspěch si Jihočeši připsali v disciplíně drezury. V kategorii 8 - 10 letých dětí se stala jezdkyní roku 2017 Michaela Podešvová z Jezdeckého klubu Falea na Českobudějovicku. Mezi 14 - 16 letými byla Jana Táboříková ze stejného klubu čtvrtá, ale její chvíle měla ještě přijít při vyhlašování nejlepších jezdců na parkurech. 

Jana Táboříková se stala jezdkyní roku v parkurovém sportu ve věkové kategorii 14 - 16 let. Pony klisna Kara Bacardia, kterou závodnice sedlala, byla zároveň vyhlášena koněm roku v parkurech. Čtvrté místo v této kategorii obsadila Alexandra de Jagerová z JK Slapy na Táborsku. 

Společenský večer doplnila taneční vystoupení, bohatá tombola, v níž byl hlavní cenou divočák, a mladí jezdci, kteří se potkávají hlavně na kolbištích, si užili jednou do roka vespolek i diskotéku. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace