Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Oldřích Janota

    pátek 13.12 19:00 - Horká vana, České Budějovic

    Koncert.

  • Setkání seniorů

    pátek 13.12 16:00 - Záhoří, místní hostinec

Zobrazit všechny události
 

Jihočeský kraj plánuje rozšíření kapacity domova pro seniory v Chýnově

CHÝNOV – Kapacita domova pro seniory v Chýnově bude už za tři roky více než dvojnásobná. Jihočeský kraj zde plánuje přístavbu nového křídla s dalšími 96 lůžky. Součástí projektu jsou i specializované prostory pro fyzioterapii a rehabilitaci. Projekt si vyžádá investici ve výši necelých 210 milionů korun. Jeho realizaci už schválilo na svém minulém zasedání ve čtvrtek 31. října krajské zastupitelstvo.

 

„Nový pavilon bude volně navazovat na stávající prostory, kde je v současnosti místo pro 77 klientů. Jsem rád, že zastupitelstvo výstavbu tohoto pavilonu schválilo," uvedl 1. náměstek hejtmanky Josef Knot, podle něhož bude výstavba probíhat od konce roku 2020 do září 2022. Část nákladů v předpokládané výši necelých 210 milionů korun kraj plánuje uhradit z dotace Ministerstva práce a sociálních věcí.

Barokní zámek v Chýnově slouží jako ústav sociální péče od 19. září 1958. Od té doby prošel mnoha úpravami a rekonstrukcemi, při kterých bylo pro obyvatele domova vytvářeno stále lepší a příjemnější prostředí. Byla provedena celková rekonstrukce kuchyně, postupně byly zrekonstruovány koupelny, toalety i další společné prostory domova.

V roce 2006 dostal celý objekt novou fasádu. Na přelomu let 2007 a 2008 byla zahájena výstavba nové budovy, která výrazným způsobem poznamenala chod a možnosti domova. Výstavba nového, třetího křídla, pak naplnila zvýšené požadavky na pobytovou sociální péči. Vznikly zde jedno a dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zázemím, které nahradily původní vícelůžkové pokoje.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace