banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Black and white

    neděle 18.8 19:00 - Veselská ozvěna, kostel v Zálší

    Koncert.

  • Strakonický drak

    neděle 18.8 10:00 - Strakonice, Lávka u pivovaru

    Závod dračích lodí na Otavě.

Zobrazit všechny události
 

Jihočeský policejní ovčák Lukas je nejlepší v republice

 Autor: PČR

    Autor: PČR

JIŽNÍ ČECHY - Jihočeští psovodi se svými psy opět zabodovali. Tentokrát na celorepublikovém policejním mistrovství, kde se v prestižním závodě potkali nejlepší z nejlepších ze všech krajů. Soutěžilo se ve dvou hlavních kategoriích, a to ve vyhledávání výbušnin a vyhledávání omamných a psychotropních látek.

Na desátém ročníku Policejního mistrovství České republiky psovodů se služebními psy 2013, které se konalo ve dnech 22. až 26. září v Dobroticích u Holešova, barvy jižních Čech hájili sedmiletý Lukas s psovodem Lubošem Gricem a pětiletá Sirina s psovodem Pavlem Majerem. Tým doplnil jako vedoucí Michael Baloun.

Ovčák Lukas je specialistou na vyhledávání omamných a psychotropních látek. V závodě prokázal, že je v této disciplíně nejlepší v republice a právem si odnesl ocenění nejvyšší. 
Sirina podala také skvělý výkon a obsadila šesté místo v kategorii vyhledávání výbušnin.

Soutěž družstev jihočeští policisté se svými čtyřnohými pomocníky vybojovali druhé místo a opět tak potvrdili, že právem patří mezi republikovou špičku. A aby všech ocenění nebylo málo, odnesl si psovod Pavel Majer prestižní ocenění policejního prezidenta Nejlepší psovod praxe 2012, které se uděluje tomu nejlepšímu policejnímu psovodovi za uplynulý rok a zároveň je poděkováním za jeho dlouholetou práci v oblasti kynologie a za jeho přístup nejen k čtyřnohým pomocníkům, ale i k ostatním kolegům, kteří se kynologií zabývají.

Luboš Gric s Lukasem se navíc, jako vítěz své kategorie, zúčastní mistrovství Evropy, které se bude konat v Heřmanicích.
„Lukas vyčmuchal marihuanu, hašiš, heroin a další omamné látky na místech jako nákladní vozidla, zavazadla či oděvy. Sirina pak dokázala najít střelný prach, průmyslové a plastické vojenské i civilní výbušniny například ve vozidle městské hromadné dopravy či v zavazadlech. Vždy se hodnotila kromě jiného i rychlost s jakou pes látku najde. Důležitá byla samozřejmě poslušnost, celkové chování psa i koordinace vzájemné spolupráce psa a psovoda,“ doplnila zprávu tisková mluvčí jihočeských policistů Štěpánka Uhlířová.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace