banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Léto na Kampě - PPB a Zropuch

  sobota 24.8 18:00 - Klub Kampa, kampus JU, České Budějovice

  Festival.

 • Pivní slavnosti Myslkovice

  sobota 24.8 13:00 - Zámecký park, Myslkovice

Zobrazit všechny události
 

Jihočeští hokejisté dostali od kraje techniku pro elektronické zápisy

Náměstek hejtmanky Jihočeského kraje Zdeněk Dvořák předává zástupci TJ Sokol Radomyšl elektroniku pro hokejové zápisy. , Autor: JčK

Náměstek hejtmanky Jihočeského kraje Zdeněk Dvořák předává zástupci TJ Sokol Radomyšl elektroniku pro hokejové zápisy.     Autor: JčK

JIŽNÍ ČECHY – Zástupci šestnácti jihočeských hokejových klubů dostali od Jihočeského kraje elektroniku v ceně 395 tisíc korun. Je určena na vyplňování elektronických zápisů o utkání. Předání se uskutečnilo v pondělí 5. srpna v budově krajského úřadu.

 

Od sezony 2019/2020 zavádí Český svaz ledního hokeje (ČSLH) povinnost vyplňovat ve všech mládežnických i seniorských soutěžích řízených a organizovaných hokejovým svazem (tj. soutěží od 2. třídy ZŠ) malý elektronický zápis o utkání. V současné době je vyplňován pouze v extralize a I. lize mužů, extralize juniorů a dorostu.

Celkem šestnáct jihočeských hokejových klubů obdrží počítač, programové vybavení a tiskárnu v celkové hodnotě 24 700 korun. „Jihočeský kraj sport dlouhodobě podporuje. Každý rok čím dál vyšší částkou – například letos šlo do dotací pro oblast sportu 110 milionů. Konkrétně podpora digitalizace hokejových klubů byla podpořena částkou 395 tisíc korun," vysvětlil náměstek pro oblast školství Zdeněk Dvořák a posteskl si, že celý projekt vymyslelo MŠMT a povinnost financování nechalo na krajích.

Zástupce firmy SLIM s.r.o. Stanislav Jelínek přivezl na slavnostní předání nejen elektroniku samotnou, ale zároveň seznámil kluby s jejich funkčností, technickou podporou i záruční lhůtou. Sady byly softwarově připraveny tak, aby s nimi kluby měly co nejméně práce.

MŠMT si od zavedení malých elektronických zápisů o utkání slibuje například rozlišení aktivních sportovců účastnících se soutěží ČSLH, kontrolu oprávněnosti startů hráčů včetně klubové příslušnosti a platnosti hráčského průkazu, registraci všech osob působících v rámci utkání na hráčské lavici příslušného družstva (I. a II. liga ČR, extraliga juniorů a extraliga dorostu) a u ostatních soutěží pouze registraci vedoucích družstev.

Diskuse k článku - 3 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  A umí to i výsledek budoucího zápasu?

  Vloženo 6.8.2019 13:35:58

  • A.Č. 

   Reagovat

    

   TAK URČITĚ!

   Vloženo 6.8.2019 13:52:08

   • haha 

    Reagovat

     

    toho ne, až toho dalšího

    Vloženo 6.8.2019 22:06:02

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace