Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Myslivecký ples

  sobota 18.1 20:00 - Radomyšl, KD

  K tanci a poslechu zahraje skupina Scéna.

 • Retro disco s Milošem Zemanem

  sobota 18.1 20:00 - Katovice, Sál KD

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Jihočeští hokejisté dostali od kraje techniku pro elektronické zápisy

Náměstek hejtmanky Jihočeského kraje Zdeněk Dvořák předává zástupci TJ Sokol Radomyšl elektroniku pro hokejové zápisy. , Autor: JčK

Náměstek hejtmanky Jihočeského kraje Zdeněk Dvořák předává zástupci TJ Sokol Radomyšl elektroniku pro hokejové zápisy.     Autor: JčK

JIŽNÍ ČECHY – Zástupci šestnácti jihočeských hokejových klubů dostali od Jihočeského kraje elektroniku v ceně 395 tisíc korun. Je určena na vyplňování elektronických zápisů o utkání. Předání se uskutečnilo v pondělí 5. srpna v budově krajského úřadu.

 

Od sezony 2019/2020 zavádí Český svaz ledního hokeje (ČSLH) povinnost vyplňovat ve všech mládežnických i seniorských soutěžích řízených a organizovaných hokejovým svazem (tj. soutěží od 2. třídy ZŠ) malý elektronický zápis o utkání. V současné době je vyplňován pouze v extralize a I. lize mužů, extralize juniorů a dorostu.

Celkem šestnáct jihočeských hokejových klubů obdrží počítač, programové vybavení a tiskárnu v celkové hodnotě 24 700 korun. „Jihočeský kraj sport dlouhodobě podporuje. Každý rok čím dál vyšší částkou – například letos šlo do dotací pro oblast sportu 110 milionů. Konkrétně podpora digitalizace hokejových klubů byla podpořena částkou 395 tisíc korun," vysvětlil náměstek pro oblast školství Zdeněk Dvořák a posteskl si, že celý projekt vymyslelo MŠMT a povinnost financování nechalo na krajích.

Zástupce firmy SLIM s.r.o. Stanislav Jelínek přivezl na slavnostní předání nejen elektroniku samotnou, ale zároveň seznámil kluby s jejich funkčností, technickou podporou i záruční lhůtou. Sady byly softwarově připraveny tak, aby s nimi kluby měly co nejméně práce.

MŠMT si od zavedení malých elektronických zápisů o utkání slibuje například rozlišení aktivních sportovců účastnících se soutěží ČSLH, kontrolu oprávněnosti startů hráčů včetně klubové příslušnosti a platnosti hráčského průkazu, registraci všech osob působících v rámci utkání na hráčské lavici příslušného družstva (I. a II. liga ČR, extraliga juniorů a extraliga dorostu) a u ostatních soutěží pouze registraci vedoucích družstev.

Diskuse k článku - 3 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  A umí to i výsledek budoucího zápasu?

  Vloženo 6.8.2019 13:35:58

  • A.Č. 

   Reagovat

    

   TAK URČITĚ!

   Vloženo 6.8.2019 13:52:08

   • haha 

    Reagovat

     

    toho ne, až toho dalšího

    Vloženo 6.8.2019 22:06:02

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace