Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Písecká čtyřka

    pondělí 19.8 19:30 - Lázně Vráž u Písku

    Hudební kapela Josefa Nováka.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Jsem pěstoun. Putovní výstava zavítá do osmi měst v kraji

JIŽNÍ ČECHY – Ve vybraných městech jižních Čech bude v průběhu tří měsíců k vidění putovní výstava Jsem pěstoun. Slavnostní zahájení se uskuteční ve středu 9. ledna v 15.30 hodin v přízemí hlavní budovy krajského úřadu v Českých Budějovicích, výstava zde potrvá do 25. ledna. Dále bude v kraji postupně putovat městy Písek, Tábor, Kaplice, Český Krumlov, Třeboň, Milevsko a Vodňany.

 

Výstavu připravil krajský úřad ve spolupráci s ministerstvem práce a sociálních věcí. Fotografie pěstounů s jejich vyjádřením, co pro ně pěstounství znamená a jak ovlivňuje jejich život, bude po Jihočeském kraji putovat do dubna. „Výstava bude doprovázena také dalšími zajímavými akcemi ve spolupráci s místními organizacemi, například besedami s pěstouny, promítáním filmů, dny otevřených dveří na odděleních sociálně-právní ochrany dětí a v neziskových organizacích, které pěstounským rodinám pomáhají," doplnila Hana Brožková z oddělení informací a styku s veřejností krajského úřadu.

Krajský úřad chce tímto ocenit stávající pěstouny, jejich obětavost a otevřenost k pomoci dětem, které z různých důvodů nemohou vyrůstat ve svých původních rodinách. „Zároveň chceme téma pěstounství otevřít a přiblížit široké veřejnosti a zájemcům o pěstounství," dodala mluvčí.

Výstava byla vytvořena v rámci projektu Hledáme rodiče a je zapůjčena od Nadace J&T. Zároveň je společnou iniciativou členů Pracovní skupiny pro podporu pěstounství v Jihočeském kraji, jejíž snahou je podpořit toto téma a více jej přiblížit široké veřejnosti. „V loňském roce v našem kraji našlo pěstounskou rodinu 26 dětí. Pro mnoho dalších se rodina stále hledá. Jedná se především o děti se specifickými potřebami, sourozence, děti školního věku a děti jiného etnika," konstatovala Hana Brožková.

Kde a kdy bude výstava k vidění

České Budějovice – 9. až 25. ledna
Písek – 7. až 31. ledna
Tábor – 28. ledna až 8. února
Kaplice 18. až 28. února
Třeboň – 4. až 11. března
Český Krumlov – 15. až 22. března
Milevsko – 25. března až 5. dubna
Vodňany – 8. až 18. dubna

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace