Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Sociální sítě

    Úterý 12.11 9:00 - Milevsko, KD

    Přednáška.

  • Zdravotní pojišťovna MV ČR

    Úterý 12.11 13:00 až 16:00 - Milevsko, KD

    Mobilní pracoviště.

Zobrazit všechny události
 

Kam po základce? 3 otázky pro ředitele středních škol. Dnes - SŠ a JŠ Volyně

PaedDr. Eva Klasová, ředitelka školy

PaedDr. Eva Klasová, ředitelka školy

Jihočeské týdeníky vydaly obsáhlou přílohu s širokou nabídku studijních oborů na jihočeských středních školách. Přílohu Kam po základce? určitě objevíte na Burzách škol, které pořádá Jihočeská hospodářská komora, ale distribuuje se i na řadu dalších míst. A také postupně oslovujeme ředitele středních škol, aby odpověděli na pár anketních otázek. Dnes má slovo ředitelka Střední školy a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Volyně Eva Klasová.

1. Jaký obor je na vaší škole nejžádanější?
Absolventi základních škol společně s rodiči si nejčastěji vybírají obory Sociální činnost a Veřejnosprávní činnost. Sociální činnost připravuje žáky na roli sociálního pracovníka především v přímé obslužné péči, případně ve státní správě v sociální oblasti. Absolventi oboru Veřejnosprávní činnost jsou vybaveni znalostmi a dovednostmi z českého a evropského práva a orientují se v činnostech státní správy a samosprávy.

2. Máte nějaké novinky? Co vás k jejich zavedení vedlo?
Ve třetím ročníku jsme u všech oborů doplnili jeden den průběžné praxe, která rozšiřuje tradiční souvislou praxi. Navázali jsme spolupráci s potenciálními zaměstnavateli našich absolventů a využili dobrých zkušeností z oboru Sociální činnost, kde průběžná praxe probíhá v posledních dvou ročnících studia. Snažíme se, aby žáci teoretické zkušenosti ze školní výuky propojili s praktickými dovednostmi.

3. Proč si vybrat zrovna vaši školu?
Naše škola se vyznačuje vstřícným, přátelským a tolerantním prostředím. Kromě odbornosti je naší prioritou výuka cizích jazyků, kterým věnujeme velkou časovou dotaci. Od třetího ročníku je zařazena konverzace v cizím jazyce, do které se často zapojují rodilí mluvčí. Více než sedm let spolupracujeme s dolnobavorskými školami. S odbornou školou v Pasově se zaměřujeme na rozvoj komunikačních dovedností a ekologické vzdělávání. Střední odborná škola ve Straubingu je naším partnerem v oboru Cukrář. Více informací o škole a virtuální prohlídky najdete na www. sos-sou.volyne.cz.

 

Další zprávy z regionu

 
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace