Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Oldřích Janota

    pátek 13.12 19:00 - Horká vana, České Budějovic

    Koncert.

  • Setkání seniorů

    pátek 13.12 16:00 - Záhoří, místní hostinec

Zobrazit všechny události
 

Kam po základce? Střední zemědělská škola Písek

Střední zemědělská škola v Písku žákům nabízí studium ve dvou oborech vzdělání – Agropodnikání nebo Ekologie a životní prostředí. Obor Agropodnikání vede žáky k získání odborných znalostí a praktických dovedností v pěstování rostlin, ochraně rostlin, chovu zvířat, chovu koní, zemědělské mechanizaci a dalších odborných zemědělských předmětech.

Obor Ekologie a životní prostředí připravuje žáky po odborné i praktické stránce v oblasti ekologie, ochrany krajiny, ochrany přírody, geodézie a pozemkových úprav, geologie a pedologie, meteorologie a hydrologie a také v dalších odborných předmětech. Žáci zmíněných oborů jsou vedeni ke komplexní péči o zemědělskou krajinu, k citlivému hospodaření v krajině i k pochopení vazeb mezi živou a neživou přírodou. Na trhu práce jsou potřební nejen zemědělští odborníci, ale i odborníci dbající na šetrné hospodaření a uvědomující si význam vody v krajině. A právě takové absolventy může zemědělská škola trhu práce nabídnout.

Škola klade velký důraz na praktickou výuku žáků. Školní statek Dobešice (dále ŠS) je nezbytnou součástí výukového procesu. Odborně zaměřené praxe probíhají na ŠS, v Zemském hřebčinci Písek a v dalších  zemědělských podnicích. Velkou příležitostí je možnost absolvování individuálních praxí v zajímavých podnicích s různým zaměřením. Tradiční je účast na koňských akcích v ČR i zahraničí v podobě odborných exkurzí např. Lysá nad Labem, Kladruby nad Labem, Slatiňany, Essen. Velmi oblíbená a přínosná je rovněž 3 denní odborná exkurze žáků obou oborů po šumavských farmách, která je inspirací různých způsobů hospodaření na Šumavě.

Ve škole byla zmodernizovaná a vybavená novým nábytkem i odbornými pomůckami laboratoř chemie, biologie, učebna biologie, učebny chovu zvířat a pěstování rostlin. Učebna pro výuku ekologických předmětů byla vybavena moderními geodetickými přístroji a pomůckami, které umožní získat žákům dovednosti při řešení problémů pozemkových úprav, zadržování vody v krajině, což se nyní stává prioritní záležitostí. Anglický a německý jazyk se žáci mohou učit v multimediální učebně cizích jazyků.

Jak je vidět, žákům školy máme co nabídnout. Veškeré podrobné informace o škole i jejím školním statku jsou k dispozici na webových stránkách školy: www.szespisek.cz., kde najdete i bohaté fotogalerie v jednotlivých sekcích. Prohlídka školy i statku je možná kdykoliv po telefonické domluvě na telefonu 382 271 256.
Za SZeŠ Písek kolektiv autorů.

-pi-

 

Další zprávy z regionu

 
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace