Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Black and white

    neděle 18.8 19:00 - Veselská ozvěna, kostel v Zálší

    Koncert.

  • Strakonický drak

    neděle 18.8 10:00 - Strakonice, Lávka u pivovaru

    Závod dračích lodí na Otavě.

Zobrazit všechny události
 

Kolej K1 Jihočeské univerzity je opravená, nyní přijde na řadu K4

 Autor: JČU

    Autor: JČU

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Generální rekonstrukce budovy koleje K1 v kampusu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, která probíhala od července loňského roku, je hotová. V úterý 18. září dopoledne proběhlo její slavnostní otevření. Opravy si vyžádaly 50 milionů korun, částka byla hrazena z vlastních zdrojů.

 

Zásadní změnou je buňkový systém, který vychází z enormního zájmu o jednolůžkové pokoje. Zatímco dříve měla K1 všechny pokoje dvoulůžkové a vybavené pouze umyvadlem, nyní se studenti dočkají buňkového uspořádání s vlastní toaletou, sprchou, ledničkou a kuchyňským koutem včetně vařiče a dřezu. „Všechny pokoje navíc získaly nový nábytek. Na každém patře je osmnáct jednolůžkových pokojů a čtyři dvoulůžkové. Celková kapacita se tak ze 440 lůžek snížila na 260," vysvětlil ředitel kolejí a menz Ivan Hájek.

Po mnoha letech sice došlo k drobnému navýšení ceny za ubytování, ale v ceně kolejného už nemusejí ubytovaní zvlášť připočítávat poplatky za připojení k internetu nebo za používání elektrických spotřebičů. „Zároveň s tím mohou zájemci hradit kolejné platební kartou přímo na koleji," doplnil ředitel Hájek.

Studenti mohou vybírat ze dvou možností ubytování. První zahrnuje pokoje s vlastním sociálním zařízením na kolejích K1, K4 a K5, levnější pak jsou koleje K2 a K3 se společným sociálním zařízením. Cenová nabídka je tak mnohem přehlednější než dříve.

Nyní by měla na řadu přijít rekonstrukce koleje K4. Ta je sice mladší než její tři „kolegyně", ale úpravy z nich potřebuje nejvíc. „Budova K4 není zateplená, má ještě stará okna a veškeré rozvody. Tato rekonstrukce už by měla být z větší části hrazena z dotačního programu," dodal ředitel kolejí a menz Ivan Hájek.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace