banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Noční prohlídka města Vimperk

    středa 17.7 20:00 - Vimperk, sraz na parkovišti u parku (Auto JaMra)

    Noční komentovaná prohlídka s průvodcem.

  • Eliška Kotlínová - Písecké kulturní léto 2019

    středa 17.7 19:00 - Písek, Palackého sady

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Krádeži se nevyhnuli ani policisté. Ukradli jim lodní motory

Ukradený motor , Autor: PČR

Ukradený motor     Autor: PČR

LIPNO - Tentokrát se zloděj nezdráhal okrást i policii. V době od 26. do 30. září se stále neznámý zloděj vloupal do uzamčené garáže Policie České republiky na břehu Lipna v Horní Plané. Tady odcizil lodní závěsný motor Honda BF90A2 a lodní motor Honda BF150 z jedné volně přístupné garáže také v Horní Planá. Odcizením způsobil škodu hodně převyšující 700 000 korun.

Policejní člun, který zůstal bez motoru, je využíván při záchraně životů návštěvníků Lipenské přehrady. Lapka tím, že vyřadil člun z provozu, značně zkomplikoval policistům práci a ohrozil životy lidí v nesnázích.

„Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže a po pachateli i odcizených motorech policisté v současné době intenzivně pátrají,“ konstatovala tisková mluvčí českokrumlovských policistů Lenka Kozoňová. „Žádáme tímto širokou veřejnost o pomoc při objasnění tohoto případu. Kdo si všiml v uvedené době podezřelého pohybu kolem loděnice a má pro policisty jakékoliv relevantní informace, které by mohly přispět k dopadení pachatele, volejte na linku 974 232 710 či na linku tísňového volání 158.  Případ vyšetřují policisté z Obvodního oddělení Horní Planá,“ dodala.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace