Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Oldřích Janota

  pátek 13.12 19:00 - Horká vana, České Budějovic

  Koncert.

 • Setkání seniorů

  pátek 13.12 16:00 - Záhoří, místní hostinec

Zobrazit všechny události
 

Kraj hledá strategického partnera pro rozvoj areálu letiště v Českých Budějovicích

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Jedním z dlouhodobých strategických cílů Jihočeského kraje je postupná revitalizace a cílené oživení areálu letiště v Českých Budějovicích. Celý areál se skládá ze dvou funkčních částí a to samotného letiště (200 hektarů) a převážně volných ploch (330 hektarů), určených k rozvoji. V druhé části se jedná o převážně zatravněné a zalesněné plochy a také brownfield s desítkami nevyužívaných a chátrajících objektů bývalé vojenské posádky.

 

Celý areál tak čeká na svoji budoucí příležitost. Ta spočívá v kombinaci osobní, ale převážně nákladní letecké dopravy. Je nutné zahájit postupný a citlivý rozvoj celého území, umožňující využití vysoké poptávky podnikatelů na vybudování výrobních a skladovacích prostor, kterých je v Českých Budějovicích a okolí velký nedostatek. Potenciál do budoucna dává blízké přímé napojení na dálnici D3 a existující železniční vlečka.

Prostřednictvím aktuálně zahajovaného průzkumu trhu tuzemských a zahraničních podnikatelů hledá Jihočeský kraj odpovědi nad možnostmi a mezemi budoucí revitalizace celého areálu. Prostřednictvím svého dlouholetého partnera a transakčního poradce, České spořitelny, a.s. plánuje Jihočeský kraj vést řízenou a strukturovanou diskuzi, která umožní definovat možnosti případné smluvní spolupráce s potenciálními investory.

Na základě získané zpětné vazby bude Jihočeský kraj schopen analyzovat možnosti v této oblasti, stanovit vhodnou smluvní strukturu se strategickým partnerem, způsob financování, rozdělení rizik a řízení celého životního cyklu projektu jako celku, ale i dílčích investic. To jsou hlavní atributy úspěšné a dlouhodobě finančně udržitelné realizace každého investora.

Případní zájemci se mohou obracet přímo na vedení Jihočeského kraje, nebo na projektového manažera pana Jana Kozáka z týmu infrastrukturního poradenství České spořitelny, a.s. (jkozak@csas.cz).

Diskuse k článku - 7 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  No nevím, nejspíš to dopadne tak, že se letiště s obrovskými dluhy zavře.
  Zavřít by se ale mělo spíš vedení kraje,včetně Jiříka Zimolovic, takhle vyhodit z okna tolik pěněz za zbytečné letiště je do nebe volající. Už jen stanoviště letecké záchranky za desítky milionů, které se nyní používá jen jako skladiště vraků a co se kvality stavby týče se zrovna moc nepovedlo, je na vyhazov odpovědných ouřadů, co teprve ten zbytek. To si ti bafuňáři opravdu mysleli, že se tu něco takového uživí?
  Zlatý voči

  Vloženo 6.11.2019 21:40:01

 • Mr. MÚMK 

  Reagovat

   

  Jinými slovy, víme kulový co s tim, ale budeme se tvářit, že pracujeme na tom, aby to fungovalo...

  Vloženo 5.11.2019 19:31:10

  • Sam 

   Reagovat

    

   Pokud Jihočechům nedojde, že Husákova éra zapr..ných chat a chalup už skončila, a nezačnou cestovat po světě, tak to fungovat nebude.

   Vloženo 6.11.2019 05:55:36

   • To je fakt 

    Reagovat

     

    Éru zapr..ných chat a chalup nahradila jiná módní éra. Třeba letiště na úkor všeho jiného. A Zimola, hlavní aktér má jisté místečko na gymplu v JH. Původního vyhodí, pacholkem nahradí, tak to holt v nové éře chodí.

    Vloženo 6.11.2019 08:07:25

  • Vanous 

   Reagovat

    

   Ouředníci na to potřebují elaborát s mnoha cizími slovy, zpětnými vazbami, riziky apod.. Vám stačí jedna výstižná věta česky. Prostě a jednoduše - máme letiště a teď co s tou černou dírou na peníze vlastně budeme dělat?

   Vloženo 6.11.2019 09:26:34

 • Dozajisté 

  Reagovat

   

  Peníze seženou, třeba v sektoru veřejné dopravy, tu Jihočeši, na rozdíl od nezbytného, nutného, nepostradatelného letiště, rádi oželí. Za módu se platí.

  Vloženo 5.11.2019 16:16:18

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Zas veřejná doprava, jděte už do háje...

   Vloženo 6.11.2019 21:28:37

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace