Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Pouťové posezení s harmonikou

  neděle 16.6 11:00 - Božetice, místní kaplička a koupaliště

  Mše od 11.00 a ve 13.30 hodin začíná neckyáda.

 • Sekáč Podlesí

  neděle 16.6 8:00 - Tažovice, Kolčava

  Třetí ročník závodu v sečení kosou.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Krajský soud v Táboře rozplétá loupežnou vraždu v rodinné firmě v Horusicích. Část útočníků stále uniká

Obžalovaný Róbert Simon (v modrém tričku) a Ivan Ivanovskij (v černém) před trestním senátem. , Autor: Ivo Bukač

Obžalovaný Róbert Simon (v modrém tričku) a Ivan Ivanovskij (v černém) před trestním senátem.     Autor: Ivo Bukač

TÁBOR - U táborské pobočky krajského soudu v Táboře dnes začalo projednávání loupežné vraždy v rodinné firmě v Horusicích. Tam ve večerních hodinách ve středu 16. září 2015 pětice útočníků přepadla rodinnou firmu, která se zabývá renovací veteránů a výrobou dílů do motorek Jawa a ČZ. Při brutálním útoku, při kterém pachatelům šlo o peníze, dva muže prakticky utloukli. Jeden z nich zemřel krátce po incidentu, druhý skonal po několika dnech v nemocnici.

 

Před trestním senátem, vedeném předsedou Petrem Černým, dnes stanuli Ivan Ivanovskij a Róbert Simon. Dva z pětice útočníků, která by měla mít brutální útok na svědomí. Další tři členové vražedného gangu spravedlnosti zatím unikají.

Pětičlenné komando přijelo na loupež večer autem z Brna. Oběti spoutali, některým dali na hlavu papírové krabice. Některé pak bili výfukem od motocyklu a kopali do nich. Nedělalo jim problém spoutat a bít i ženu. A to i poté, co jim poškození vydali přes tři sta tisíc korun.

První z dvojice obžalovaných Róbert Simon před soudem uvedl, že jej k loupeži přemluvili na poslední chvíli a vlastně náhodou. Tvrdil, že za nim přišel Vitalij Reprincev a řekl mu, že jim odpadl člověk aby s nimi na tu loupež šel. Měli tam podle něj být maximálně majitel a možná dva další lidé.  Já jsem jenom pomáhal spoutat ty, kteří se v domě nacházeli. Ale proti předpokladu tam bylo více lidí,“ uvedl před soudem Simon. Tvrdil také, že se mu to nelíbilo a odešel před dům, kde čekal, až ostatní přijdou. „Dělal jsem to poprvé a měl jsem strach,“ dodal Simon. Před přepadením měl čistý trestní rejstřík.

Před senát předstoupil i druhý ze zadržené dvojice Ivan Ivanovskij. I ten vypověděl, že se jim situace na místě vymkla z rukou a neběžela podle původních plánů. „Přijeli jsme k firmě, dívali jsme se dovnitř oknem a viděli jsme tam jenom dva muže. Já jsem vešel dovnitř, namířil na ně pistoli a řekl, že si mají lehnout. Ostatní je spoutávali. Najednou přišel z jiné místnosti další muž, který už tam podle našich předpokladů neměl být. I na něj jsem namířil a řekl že si má lehnout na zem. Chtěl utéct, ale zastoupil jsem mu cestu a ostatní ho spoutali,“ popsal začátek přepadení Ivanovskij. Dále do domu už podle něj nešel a neví, co se tam dělo. Nemůže říct, kdo poškozené bil a jak to celé dále probíhalo.

Oběma obžalovaným hrozí za vraždu, ublížení na zdraví a porušování domovní svobody až doživotí. Navíc po nich poškození žádají téměř čtyři miliony korun. Soud bude pokračovat zítra, když chvíli před odročením hlavního líčení ještě rozhodl o ponechání obou obžalovaných ve vazbě.  

Diskuse k článku - 4 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Dobře že je chytili

  Vloženo 22.11.2017 06:24:13

  • Ctenar 

   Reagovat

    

   Ted jim jeste ustrelit palici, aby se to nikdy nemohlo opakovat.

   Vloženo 22.11.2017 12:21:53

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Skvělá práce policie, teď ještě odpovídající trest !

  Vloženo 21.11.2017 05:25:47

 • mmmm 

  Reagovat

   

  Trest smrti! Okamžitě.

  Vloženo 20.11.2017 19:17:59

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace