Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Trash Nightmare festival - Vol. 7

    sobota 19.10 17:00 - Písek, Divadlo pod čarou

    Hudební festival.

  • Barbora Poláková - Tour 2019

    sobota 19.10 19:00 - Strakonice, MěKS

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Křížová hora nad Českým Krumlovem se dočká obnovy

 Autor: Libor Sváček, web Českého Krumlov

    Autor: Libor Sváček, web Českého Krumlov

ČESKÝ KRUMLOV - Kaple sv. Kříže a Bolestné Panny Marie na Křížové hoře po dlouhé době ožívá. Město Český Krumlov připravuje na obnovu tohoto výjimečného místa projekt, který představí příští týden veřejnosti. Cílem je rehabilitovat a zkultivovat jedno z nejkrásnějších míst nad městem, hojně navštěvované Krumlováky i turisty a zajistit i lepší přístup k němu.


Prvním nezbytným krokem k uskutečnění tohoto záměru bylo bezúplatné nabytí pozemku kolem kaple od státu, druhým pak nedávná dohoda se soukromým vlastníkem pozemků v blízkém okolí hory o jejich nájmu za symbolické nájemné, na kterých bude město moci po uzavření smlouvy provést nezbytnou údržbu zeleně a další opatření v souladu s připravovanou projektovou dokumentací. Na přípravě projektu se podílí pracovní skupina složená z odvětvově příslušných zaměstnanců města, zastupitelů, externích odborníků včetně zástupců Národního památkového ústavu v Českých Budějovicích.

Projekt bude představen veřejnosti 7. prosince
Jako hlavního odborného garanta a tvůrce projektové přípravy si město vybralo Pavla Popelu z Českých Budějovic, autorizovaného architekta pro zahradní a krajinářskou tvorbu. „Začátkem listopadu představil pracovní skupině návrh vlastního projektu. Po projednání v pracovní skupině bude celý záměr představen a veřejně projednán ve středu
7. prosince od 18 hodin v zasedací místnosti městského úřadu v Kaplické ul. 439, kam zveme všechny zájemce o toto téma," zve na veřejnou debatu místostarosta města Josef Hermann.

Kdy to bude?
Do začátku jara příštího roku, tedy v období vegetačního klidu, by měla být provedena základní údržba zeleně v okolí kaple, v rámci níž dojde k obnovení výhledu na kapli z města a opačným směrem. Poté budou v souladu s projektem provedena další technická opatření, jako obnova přístupové cesty na horu, kultivace okolí kaple, vybavení vhodným mobiliářem atp. V současné době je za dobrého počasí kaple přístupná každou středu a neděli od 13 do 15 hodin s možností průvodce a výkladu na místě.

Petra Nestávalová, tisková mluvčí města

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace