banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Black and white

    neděle 18.8 19:00 - Veselská ozvěna, kostel v Zálší

    Koncert.

  • Strakonický drak

    neděle 18.8 10:00 - Strakonice, Lávka u pivovaru

    Závod dračích lodí na Otavě.

Zobrazit všechny události
 

Lázně Vráž zahájily novou sezonu. V akci nabízejí dva výhodné pobyty!

Lidé se dnes do lázní jezdí nejen léčit, ale naučili se i relaxovat od shonu a pečovat o své zdraví preventivně. Vedle pobytů komplexní a příspěvkové lázeňské péče tak roste zájem i o ozdravné týdenní pobyty nebo relaxační víkendy. Pociťují to i v Lázních Vráž. Sezonu letos po vyprodaném silvestrovském pobytu proto zahájili dříve, už 16. ledna. Kdo pomýšlí na odpočinek ve zdejším kouzelném prostředí v lesích nedaleko Písku, měl by si pospíšit. Od dubna do listopadu už je téměř vyprodáno, ale prohřát se v léčivých koupelích a zábalech a trávit čas na zámku, je příjemné i teď v zimě.

 

Lázně Vráž u Písku mají dlouholetou tradici. Sídlí v budově zámku, postaveném v roce 1875 v novogotickém slohu českým šlechtickým rodem Lobkowiczů. Ten zde měl až do roku 1926 svou letní rezidenci. Zámek i přistavené léčebné a ubytovací pavilony jsou obklopeny zelení, které dominuje anglický park a les, což návštěvníkům lázní poskytuje soukromí a klid.

Rozvoj lázeňství se ve Vráži datuje od roku 1926, kdy zámeček odkoupil pomocný spolek pro péči a zdraví úředníků a zřízenců v Praze. Ten jej záhy prodal Nemocenské pojišťovně. Pojišťovna dobudovala areál sanatoria výstavbou léčebného a ubytovacího pavilonu a 11. ledna 1936 bylo sanatorium slavnostně otevřeno. Specializovalo se na nervové choroby, poruchy pohybového aparátu a onemocnění dýchacích cest. Na neurologická onemocnění jako je roztroušená skleróza nebo Parkinsonova choroba se zde zaměřují dodnes, také na problémy pohybového aparátu, artrózy, revmatická onemocnění. Komplexní nebo příspěvkovou lázeňskou léčbu zde podstupují pacienti po operacích kloubních náhrad a operacích páteře. Léčivým zdrojem je peloid, procedury tedy obsahují rašelinové obklady a zábaly, hydroterapii, termoterapii, elektroléčbu, magnetoterapii a diatermii, terapii kysličníkem uhličitým, masáže. Velký zájem je ale i samoplátcovské týdenní ozdravné pobyty, prodloužené víkendy a víkendy se speciálním programem pro muže, ženy, romantické víkendy páry nebo ozdravné pro seniory.

Do konce února jsou nyní dva pobyty dokonce s akční slevou!

Ozdravný týden pro seniory

Relaxační a ozdravný týdenní pobyt pro seniory v Lázních Vráž může zvolit každý, nejen klienti seniorského věku. Připravený program pomůže nabrat novou sílu a vitalitu prostřednictvím aktivního cvičení, pestré stravy a uvolňujících masáží. Po vstupní konzultaci s lékařem následuje:

2x perličková koupel (podporuje srdeční činnost, upravuje krevní oběh, zlepšuje dýchání, působí příznivě při nervovém vyčerpání, uklidňuje a osvěžuje organismus)

1x klasická masáž částečná - 25 minut (hbité prsty masérů uleví krku i zádům)

6x oxygenoterapie (léčba kyslíkem je vhodná k posílení imunitního systému, ke zvýšení kondice a ke zpomalení duševního a tělesného stárnutí, má rovněž dlouhodobý blahodárný účinnek na činnost srdce, mozku a plic)

2x cvičení v bazénu (výběr cviků je zaměřen na provádění pohybů, které klient na souši provede jen obtížně, nesprávným způsobem nebo neprovede vůbec)

2x přístrojová lymfodrenáž (speciální kalhoty se vzdušnými komorami, při jejichž naplňování a vyprazdňování dochází k masáži a následnému zlepšení proudění lymfy)

2x vstup do bazénu - 30 minut (rehabilitační bazén s teplotou vody 29°C)

Po konzultaci s lékařem se může navrhovaná skladba pozměnit.

Z ceny 8690 Kč na osobu platí do konce února sleva 20 procent, tedy 6952 Kč.

Balíček obsahuje:

ubytování 8 dnů a 7 nocí, župan, wifi, welcome drink

polopenze - snídaně formou švédských stolů, večeře výběr ze čtyř menu

1x pochoutky zámeckého pána (tříchodová páteční večeře složená ze specialit)

po celou dobu pobytu zdarma vstup do fitness, kulečník, stolní fotbálek, šipky

prohlídka bývalého zámeckého sídla Lobkowiczů s výkladem

Příjezd kdykoliv kromě soboty.

Všední dny v lázních pro muže i ženy

Přijeďte si ve všední dny odpočinout a dobít energii, dopřejte si uvolňující masáže, zábaly a koupele.

Pobyt obsahuje:

1x relaxační koupel bylinná - dle vlastního výběru (meduňka, jasmín, levandule a další) nebo přísadová pivní koupel (odbourává únavu a povzbuzuje organismus)

1x zábal dle výběru (čokoládový, medový či konopný, tyto zdánlivě kulinářské přísady dokážou doslova kouzla s pokožkou)

1x klasická masáž částečná - 25 minut (hbité prsty masérů uleví krku i zádům)

1x vibrační masáž chodidel (prohřívá tkáně, napomáhá svalové relaxaci, zlepšuje pohyblivost kloubů)

2x vstup do bazénu - 30 minut (rehabilitační bazén s teplotou vody 29°C)

Vstup do fitness po celou dobu pobytu volný

Z běžné ceny 4490 Kč platí do konce února sleva 20 procent, nyní tedy 3592 Kč na osobu.

Balíček obsahuje:

ubytování 4 dny/3 noci, župan, wifi, welcome drink

polopenze

snídaně formou švédských stolů, večeře výběr ze čtyř menu

po celou dobu pobytu zdarma k dispozici kulečník, stolní fotbálek a šipky

prohlídka bývalého zámeckého sídla Lobkowiczů s výkladem

Příjezd v pondělí nebo úterý v 15 hodin, odjezd ve čtvrtek nebo v pátek v 11 hodin.

Chcete přijet jindy a vybrat si z bohaté nabídky pobytů? Tak to nahlédněte na www.lazne-vraz.cz nebo volejte na 800 101 135. Pro klienty, kteří stráví v Lázních Vráž týden, je navíc 10 procentní věrnostní sleva na příští pobyt, při třítýdenním pobytu je příští sleva 20 procent.

V zimě klienti hlavně odpočívají a využívají možností areálu, kde je kavárna, knihovna, kadeřnictví, kosmetika, pedikúra a manikúra, různé společenské hry, a konají se i kulturní programy. Od jara pak využívají i sportovní možnosti areálu jako je bazén, kurty a hřiště. Vyjíždějí také na výlety do 9 kilometrů vzdáleného Písku, ale třeba i na Orlík, Zvíkov, Blatnou, na Hlubokou a do dalších míst.

-pr-

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace