Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Najdi ztraceného čerta

  Čtvrtek 5.12 16:30 až 18:00 - Náměstí Míru, Jindřichův Hradec

 • Vánoční koncert

  Čtvrtek 5.12 18:30 až 20:00 - Kaple sv. Maří Magdaleny, Kostelní I / 20, Jindřichův Hradec

Zobrazit všechny události
 

Lidské a psí štěstí

Jetýlek

Jetýlek

Alexandr Bednář měl vždycky rád psy. Jako myslivec si oblíbil výmarské ohaře. A když mu zemřel ten poslední, začal shánět nové štěně. Nejdříve se mu nedařilo. Ale jak si o tom povídal s lidmi, na jedné pumpě ho prodavačka upozornila na čtyřnohého tvora, který tam přežívá mezi popelnicemi. Nebyl to výmarský ohař, ale fenka neurčité rasy v zuboženém stavu. Pohublá Jackie, kterou zavezl ke zvěrolékaři, byla identifikována jako sedmiměsíční štěně. Že už sama čeká štěňata vyšlo na světlo až o pár týdnů později.

 

Jackie, teď už opečovávaná budoucí matka, doprovázela Alexandra Bednáře i na jeho cestách autem. Když se společně vraceli loni 25. května z Plzně, narodilo se jí po cestě v jetelovém poli první štěně. Dostalo jméno Jetýlek… O hodinu později u Písku přišel na svět Píseček, v Táboře u Jordánu Jordán a Popelka, v Kamenné Lhotě Kamínek a Žubina. Během cesty z Plzně, která nakonec trvala šest hodin, se narodilo šest štěňat.

Dvě fenky a čtyři psi se spolu s Jackií stali novou náplní života svého pána. Jak říká, posunuli jeho život úplně jinam: „Vždycky jsem chtěl mít v důchodu psa, ale že mě čeká takhle tuplovanej šťastnej důchod, to jsem netušil.“ Alexandr Bednář se staral, pečoval a postupně rozeznával svoje svěřence i po štěkání. A pak začal hledat, kde by mohli „prckové“, ze kterých postupně rostli „halamové“, najít nový domov.

Když se po inzerci v Jihočeských týdenících objevili první vážní zájemci, jako kdyby si psi sami vybírali svoje nové páníčky. Žubina zamířila do Vodňan, Popelka do Veselí nad Lužnicí a Jordán do Chýnova.

Kde budou bydlet Písek, Jetýlek (který si vysloužil přezdívku Matěj) a Kamínek, pan Bednář ještě neví: „Je čas, aby našli nový domov. Mám je rád, ale potřebují už svoje nové majitele, aby se na mě neupnuli.“ A tak vám zbývající tři „kluky“ představujeme a stejně jako  Alexandr Bednář, zdůrazňujeme: „Jen hodným lidem.“

Milí čtenáři, máte-li nejen lásku ke psům, ale také dostatek prostoru a času pro chlupatého čtyřnohého přítele, budoucího hlídače, ozvěte se na tel. 381 285 741. Pro víc lidského a psího štěstí…

Diskuse k článku - 3 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Věděla jsem ze měl fenku alle ta mu umřela jmenovala se Ulja byla krásná a tak pochopim že potřeboval zase psi lasku a tak se obětoval tim vic pro zuboženého pejska Jackiho a jeho štěnátka.Je to úžasný příklad pro ostatní a hlavně pro ty lidi kteří dokážou odhodit pejsky jako kdyby to byl odpad.Jsou to živý tvorové kteří nám dávájí nefalšovanou lásku a oddanost což je pro určitou vrstvu lidí nemožné.Já přeji tomu pánovi hezké chvile s pejsky a dekuji ze takové lidi máme.Hana.

  Vloženo 6.6.2019 19:47:13

 • abc 

  Reagovat

   

  Krásné...snad ti tři kluci brzy najdou milující páníčky.

  Vloženo 21.3.2018 11:51:07

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Děkuji!

   Vloženo 21.3.2018 18:36:59

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace