banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • On lâche les chiens (FR) + Accident Instantané (FR)

    neděle 21.7 20:00 - Tábor, Stánek (Žižkovo náměstí)

    Koncert.

  • S muzeem v přírodě

    neděle 21.7 8:00 - Písek, sraz Svatotrojický hřbitov

    Ornitologická procházka.

Zobrazit všechny události
 

Lipno láká malé závodníky, v sobotu zde začíná Lipno Sport Fest

LIPNO NAD VLTAVOU - Rekreační resort v Lipně nad Vltavou se stále více zaměřuje na vytváření kvalitní nabídky programu pro sportování rodin s malými dětmi. V obci, která je jednou z turisticky nejnavštěvovanějších v republice, přibývá akcí, při kterých hlavně malé děti se svými rodiči užijí aktivní pohyb pod vedením zkušených sportovních lektorů. Vrcholem bude sobota 18. srpna, kdy začíná 7. ročník akce nazvané Lipno Sport Fest, která slibuje na zdejší pláži devět dní doslova nabitých sportem a kulturou.

 

„Vztah k pohybu a sportu si děti budují již odmalička a jedním z prvních vzorů jsou pro ně rodiče. Budeme-li sami žít aktivně, je mnohem menší pravděpodobnost, že vaše dítě bude lenivé a bude mít problémy s nadváhou. Předávejte proto svým dětem radost z pohybu co nejčastěji a začněte třeba právě teď," vyzývá mluvčí Lipna Vojen Smíšek.

Akce Lipno Sport Fest se odehraje pod dohledem hvězd našeho sportovního nebe. „Děti i dospělé budou jako instruktoři vyučovat naši olympionici Kateřina Neumannová, Hanka Kynychová, David Svoboda, Václav Chalupa, Vavřinec Hradílek nebo Vít Přindiš," jmenuje mluvčí Lipna Vojen Smíšek.

Návštěvníci Lipna se budou moci zdarma účastnit kurzů in-line bruslení, běžeckých lekcí, objet Lipno na kole či si vyzkoušet paddleboard nebo například jachting. Na své si přijdou i příznivci kolektivních sportů, kteří se mohou přihlásit do turnaje ve volejbalu, nebo spikeballu, moderního sportu, který se hraje s trampolínou a některé jeho prvky jsou podobné plážovému volejbalu.

Důležité akce se budou odehrávat na pláži pod Aquaworldem Lipno. Vedle toho je ale program rozprostřený do celého lipenského areálu. V rámci Lipno Sport Festu se uskuteční Mistrovství Evropy Open v extrémním kayakingu, republikový šampionát v závodech na paddleboardech nebo Český pohár ve slalomu a raftech na divoké vodě.

Jedním z vrcholů akce bude určitě i večerní výběh na Stezku korunami stromů, který má nevšední atmosféru. Pro zdatnější sportovce je pak výzvou hned na úvod horský půlmaratón v náročném terénu.

Na sportovní aktivity bude vždy v odpoledních a večerních hodinách navazovat kulturní program, v podobě dětských divadelních představení nebo i večerních koncertů. „V rámci kulturního programu jsou připravené koncerty na Stezce korunami stromů, vystoupení kejklířů a další zajímavosti pro děti," uzavřel Smíšek.

Sport Festem akce na Lipně letos nekončí. V září je zde navíc poprvé v plánu jeden z nejpopulárnějších závodů překážkového běhání na světě s názvem Spartan Race. Do závodu, který je kombinací běhu a zdolávání překážek, vyrazí účastníci za jakéhokoliv počasí a terén v něm bývá velmi náročný. Jedna z tratí bude připravená také pro děti.
V zimě se zde koná například Ski camp, tréninkový kemp v závodním lyžování, kterého se pravidelně účastní dvě stě dětí z celé republiky.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace