Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Country tancování

    středa 20.11 10:00 - Písek, KD

  • Géniové světové hudby v klavírních proměnách

    středa 20.11 19:00 - Písek, Trojice

    Jiří Pazour – skladatel, koncertní klavírní improvizátor a pedagog Pražské konzervatoře.

Zobrazit všechny události
 

Loď Adalbert Stifter spouštěli na Lipně na vodu. Od soboty bude vozit turisty

PŘEDNÍ VÝTOŇ - Výletní loď Adalbert Stifter společnosti Rosenberger - Lipno – Line, která na Lipně provozuje veřejnou lodní dopravu, začne od soboty 14. dubna vozit turisty. Na vodu byla spuštěna v neděli 8. dubna.

 

Adalbert Stifter a Vltava, což je druhá loď, kterou společnost na Lipenské přehradě provozuje, na jaře poplují o víkendech, svátcích i ve většině všedních dnů. Loď Adalbert Stifter zve k linkovým a okružním plavbám v jižní části vodní nádrže. Tuto loď si mohou skupiny také objednat například na školní výlety nebo firemní večírky. Loď Vltava bude v létě zajišťovat spojení mezi Lipnem nad Vltavou, Frymburkem, Horní Planou a Černou v Pošumaví.

Ceny za jízdenky budou většinou stejné nebo i nižší než v předchozím roce. Připravili jsme také rodinné jízdenky, při jejichž zakoupení ušetří především rodiny s dětmi. Ceny pro jednotlivce na hlavní trase zůstaly na stejné úrovni. V létě přidáváme plavby pro děti a večerní plavby s hudbou,“ uvádí Karel Andrle, zástupce společnosti Rosenberger - Lipno-Line.

Loď do vody spouštěl Filip Korostenski, který s jeho těžkou technikou pomáhá na počátku a na konci každé sezóny se spouštěním i vytahováním lodi.„Jednalo se jako vždy o velmi důležitou operaci, které předcházela náročná, precizní příprava. Vždyť parník váží zhruba 80 tun. Spouštění do vody se samozřejmě odehrálo pod dvojitým jištěním pro případ přetržení lana či vázacích prostředků, říká Filip Korostenski, který v jižních Čechách provozuje služby spojené s odtahem a vyprošťováním těžké techniky a speciálních vyprošťovacích služeb.

Loď Vltava pro zhruba 100 pasažérů bude v létě spojovat Lipno nad Vltavou, Frymburk, Horní Planou a Černou v Pošumaví. Větší loď Adalbert Stifter pojme až 250 pasažérů. Společnost Rosenberger Lipno Line má za sebou rekordní sezónu, na kterou chce letos navázat.

"Loni jsme přepravili zhruba 50 000 lidí. Jednalo se o naši nejúspěšnější sezónu na Lipně. Zájem nás těší, proto přidáváme plavby navíc, uvedl Karel Andrle. Více bude i členů posádky na palubě, kteří budou cestující informovat o zajímavostech, které jsou k vidění na břehu. Budou tak více doplňovat palubní rozhlas.„Tento rok je navíc významný i z toho hlediska, že si Lipensko připomene 150 let od smrti významného hornoplánského spisovatele, malíře a pedagoga Adalberta Stiftera, který dal název jedné z lodí,“ uzavírá Jiří Mánek z Turistického spolku Lipenska, který se stará o rozvoj cestovního ruchu od Stožce po Rožmberk.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace