banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Houbařská poradna s Pavlem Špinarem

    Úterý 24.9 17:00 - Soběslav - Rožmberský dům

  • Lidské tělo: pohybový aparát

    Úterý 24.9 18:00 - Tábor - knihovna pro dospělé

    Anatomie pohybu - přednáška

Zobrazit všechny události
 

Medvědí Vánoce v Českém Krumlově

 Autor: Archiv

    Autor: Archiv

ČESKÝ KRUMLOV – Nejen zvířata v táborské zoo, ale i medvědi českokrumlovském v hradním příkopě mají Vánoce. Slaví je společně s dětmi a dospělými. Ti jim přinášejí dárky a zpívají koledy.

 

Vánoční oslavy s medvědy zpříjemňuje každoročně hudební soubor Kapka, který hraje a zpívá známé vánoční koledy.

Na Štědrý den se parta medvědích přátel v čele s medvědářem Janem Černým vypravila do zámeckého příkopu už v šest ráno, ve kterém je několik šestimetrových smrků. Na nich jsou sladké bonbóny, perníčky, vánoční cukroví a ovoce. 

Všechny přinesené pamlsky, například bábovky, koláčky, vánočky, jablka a jiné ovoce, zeleninu, vánoční cukroví a med mohou děti přinést až dolů do zámeckého příkopu a položit je pod nazdobený stromeček. Vše se děje pod dohledem medvědáře, aby se k medvědům nedostalo nic, co by jim mohlo ublížit.

Takovéto slavnostní menu mají medvědi jen výjimečně, protože pravidelně dostávají jinou, zdravější stravu. Zkonzumují 160 kilogramů pečiva týdně a nezbytnou součástí jejich jídelníčku je také tvaroh, jogurty, ovoce a zelenina, glukóza a med.

Zdroj: ČRo ČB

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace