banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Začarovaný les

    pondělí 22.7 10:00 - Protivín, KD

    Loutková pohádka.

  • Kašpárek a prasátko

    pondělí 22.7 15:00 - Protivín KD

    Loutková pohádka.

Zobrazit všechny události
 

Michael Boroš předvedl parádní výkon. Van Aert si znovu po roce užil zlato

Michael Boroš si pro sedmé místo doslova došel. Problém s řetězem zvládnul s grácií. , Autor: Josef Janda

Michael Boroš si pro sedmé místo doslova došel. Problém s řetězem zvládnul s grácií.     Autor: Josef Janda

BIELES – Nejsledovanější závod lucemburského mistrovství světa v cyklokrosu elite mužů nabídnul fanouškům pěknou podívanou. Šťastní Belgičané oslavili titul Wouta van Aerta a čeští reprezentanti se ukázali ve skvělém světle. Český mistr Michael Boroš plánoval umístění do první desítky a nakonec zdolal cíl jako sedmý. Tímto výkonem překonal své nejlepší umístění na mistrovství světa. Druhým nejlepším Čechem se stal jedenáctý Jan Nesvadba.

 

Výsledky muži elite (64 startujících): 1. Wout van Aert (Belgie), 2. Mathieu van der Poel (Nizozemí) +44, 3. Kevin Pauwels (Belgie) +2:09, 4. Lars van der Haar (Nizozemsko) +2:52, 7. Michael Boroš (ČR) 3:47, 11. Jan Nesvadba +4:50, 22. Emil Hekele +6:26, 26. Tomáš Paprstka +6:49, 39. Michal Malík – 2 kola.

Souboj velikánů zvládnul lépe stejně jako loni v Belgii Wout van Aert. Nizozemec Mathieu van der Poel se musel spokojit jen se stříbrem, což oplakal nejen při slavnostním ceremoniálu předávání medailí. Bronz bral zkušený Kevin Pauwels z Belgie. Rozhodující okamžik přišel tři kola před koncem závodu. Po výměně kola van Aert nastoupil, van der Poel už nestačil zareagovat a brzy rezignoval. V cíli šestého kola již měl van Aert k dobru půl minuty, čímž bylo v podstatě o nejcennější medaili i stříbru rozhodnuto.

Skvělý závěr předvedli i čeští jezdci. Táborský odchovanec Michael Boroš se dokázal dostat ještě před Michaela Vanthourenhouta a vysněná desítka byla na světě, ačkoliv do cíle dojížděl po technickém problému jako na koloběžce. Top ten jen těsně unikla Nesvadbovi. Jeho výkon se ovšem stal jednoznačně nejlepším cyklokrosovým výsledkem kariéry.

Ohlasy českých reprezentantů

Michael Boroš

V prvním kole mě potkal defekt, dost nešťastně za depem, čili jsem jel půlku kola na prázdném. Vypadalo to beznadějně, zároveň jsem ale viděl, že spoustu problémů mají i soupeři. Start se mi vydařil, byl jsem v desítce. Jsem moc spokojený. Jak s výkonem, tak s výsledkem.

Jan Nesvadba

Jel jsem absolutně v klidu, protože se hodně mluvilo o tom, že budou mít všichni dost defektů. Jel jsem čistě a bez problémů a těžil jsem z techniky. Poslední tři kola jsem měl křeče, takže jsem musel zvolnit, protože jsem to po startu trochu přepálil. Ale vydržel jsem to až do cíle a jsem opravdu nadšený.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace