Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Black and white

  neděle 18.8 19:00 - Veselská ozvěna, kostel v Zálší

  Koncert.

 • Strakonický drak

  neděle 18.8 10:00 - Strakonice, Lávka u pivovaru

  Závod dračích lodí na Otavě.

Zobrazit všechny události
 

Muže, který přepadl a oloupil seniorku a děti, policisté v pondělí dopadli

PÍSEK – Pachatele loupežného přepadení seniorky, ke kterému došlo v sobotu 16. února v Písku, dopadli v pondělí písečtí kriminalisté. Ti navíc zjistili, že zadržený muž (ročník 1999) z Písku má na svém kontě ještě další loupež, a to přepadení dětí z minulého týdne.

 

„Všechny dosud zjištěné informace se včera kriminalistům zadržením pachatele seskládaly. Mladý útočník, který je aktuálně v policejní cele, v úterý 12. února odpoledne v Písku na Mírovém náměstí v parku napadl nezletilého chlapce a vytrhl mu telefon. Chlapec se bránil a za útočníkem běžel, ten ho však znovu fyzicky napadl a z místa utekl. Kamarádi napadeného informovali policii. Přepadený chlapec musel být ošetřen," popsal jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Následně si pachatel v sobotu kolem 11. hodiny v jednom z domů na nábřeží 1. máje vyčíhal seniorku (1941) vracející se z nákupu a vstoupil za ní do společné chodby domu. „Starou paní pak v chodbě chytl za ruce, aby se nebránila, a vytrhl jí kabelku s doklady, telefonem, penězi i tašku s nákupem. Z místa po činu utekl," přiblížil mluvčí. Loupežemi způsobil muž škodu kolem osmi tisíc korun.

Kriminalisté mladíka obvinili ze zločinu loupeže a podali podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby. Na rozhodnutí o možné vazbě čeká útočník v policejní cele. „Pokud by soud pachatele odsoudil, hrozil by mu trest odnětí svobody v délce dvou až deseti let," nastínil Jiří Matzner.

Diskuse k článku - 5 příspěvků
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 •  

  Reagovat

   

  Kdyby ho jednu noc nechali uvázaného na náměstí, myslím, že by bylo vyřešeno. Na dítě a starého člověka si troufne jen šmejd, který si nezaslouží být mezi námi a zaslouží si jen jedno. Dva roky v base to ale nejsou.

  Vloženo 20.2.2019 16:24:34

 • Sam 

  Reagovat

   

  Dva roky za loupež? Máme veselé zákony.

  Vloženo 20.2.2019 13:23:35

 • Jirka V. 

  Reagovat

   

  Jak to dopadne?Nijak,protože to byl jjistě hodně opálený občan našeho města,takže se nic nebude dít,ještě dostane dávky,aby nemusel přepadávat.

  Vloženo 19.2.2019 12:31:50

 • občan 

  Reagovat

   

  Jaké se z toho vyvodí závěry? Bude to dále řešit MP Písek a osoba zodpovědná za bezpečnost ve městě???

  Vloženo 19.2.2019 12:23:36

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Ctete poradne dali navrh na vazbu budu odsouzen... ???? Metal mu nedaji bud te v klidu davky zustanou ????

   Vloženo 19.2.2019 15:26:52

   Vaše reakce:

   Zbývá znaků: 1200
    
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace